Google Files artık bir Sık Kullanılanlar klasörüne dosya eklemenize izin veriyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google, uygulamaya yeni bir Sık Kullanılanlar klasörü getiren Google Files uygulaması için bir güncelleme yayınlıyor. Yeni klasör ilk olarak geçen yıl Ağustos ayında uygulamanın sökülmesinde görüldü ve sonunda en son güncellemeyle kullanıcılara sunuldu. Güncelleme, geçen yılın sonlarında bir APK sökümünde tespit ettiğimiz yeni Çöp Kutusu klasörünü içermese de, birkaç yeni özelliği vurgulayan yeni dizeler içeriyor.

Yeni Bir Sık Kullanılanlar Klasörü

Google, Google Files v1.0.362806406’yı Play Store üzerinden kullanıma sunmaya başladı. En son güncelleme, uygulamadaki tüm favori dosyalarınıza hızlı erişim sağlayacak yeni bir Sık Kullanılanlar klasörü içerir. Klasöre yeni dosyalar eklemek için bir dosya seçin ve üç noktalı menü düğmesine dokunun. Açılır menüden yeni Sık Kullanılanlara Ekle seçeneğini seçin, dosya Sık Kullanılanlar klasörüne eklenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Red Magic 9 Pro ve Pro+ tanıtıldı

Sık Kullanılanlar klasöründeki dosyalara erişmek için, Gözat sekmesine gidin ve Koleksiyonlar yeni Sık Kullanılanlar seçeneğini seçin. Bu, tüm favori dosyalarınızın bir listesini açacaktır. Ekteki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, sık kullanılanlar klasörüne eklenen tüm dosyalar bir yıldız ile işaretlenecektir.

En son Google Files güncellemesi, kullanıcıya yönelik başka herhangi bir değişiklik içermese de, bazı gelecek özellikleri vurgulayan birkaç yeni dizeye sahiptir. Yeni dizeler, Google’ın uygulama için yeni bir Dahili depolama kullanıcı arayüzü hazırladığını öne sürüyor ve bu da size telefonunuzun dahili depolamasını nelerin kapladığına dair bir döküm verecektir. Yeni kullanıcı arayüzü, Android’in yerleşik Depolama menüsünden çok farklı görünmese de, uygulamanın içinden bilgilere erişmenizi sağladığı için yine de kullanışlı bir eklentidir.

Google Files
Google Files

Yeni dizeler, Google Files’ın yakında depolama alanınızdaki bulanık fotoğrafları otomatik olarak algılayabileceğini ve biraz yer kazanmanıza yardımcı olmak için bunları silmeyi teklif edeceğini gösteriyor. Ayrıca, aşağıdaki dizeler Google’ın yakında uygulamanın yerleşik aktarım özelliğini Yakındaki Paylaşım ile değiştireceğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Rusya, Twitter'ı engellemekle tehdit etti!

Özellikler mevcut sürümde yayınlanmasa da, bunları manuel olarak etkinleştirmeyi başardık ve yukarıdaki ekran görüntüleri, piyasaya sürüldüklerinde nasıl görünebileceklerini gösteriyor. Bu gelecek özellikleri kullanmak için bir süre beklemeniz gerekse de, aşağıdaki Google Play Store bağlantısından en son Google Files güncellemesini indirerek yeni Sık Kullanılanlar klasörünü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz