Chromebook’lar, Android uygulamalarının daha iyi işlenmesini sağlayacak yeni bir özelliğe kavuşuyor

0
31

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google, 2016’da Chromebook‘lara Android uygulamaları için destek sağladı, ancak deneyim hala arzulanan çok şey bırakıyor. Neyse ki Google, Chrome OS’nin Android uygulamalarını işleme şeklini iyileştirmek için değişiklikler yaparak deneyimi biraz daha gösterişli hale getiriyor.

Chromebook Cihazlarda Yeni Özellik

ChromeUnboxed’a göre Google, Chromebook cihazlarda Android uygulamaları için yeniden boyutlandırma kısıtlamalarını kilitleyecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellik etkinleştirildikten sonra, büyük ekran biçimlerini desteklemeyen Android uygulamaları Chromebook’larda yeniden boyutlandırma yeteneğini kaybederken, maksimum ve simge durumuna küçültme düğmeleri kaldırılır. Ayrıca bu uygulamaları ekranın kenarlarına taşıyamazsınız. ChromeUnboxed, YouTube Müzik ve Instagram’ın yan yana açıldığı bir örneği vurgular.

Chrome OS kullanıcılarının bir süredir karşılaştığı bir sorunu ele alır. Uygulamalar için pencerenin yeniden boyutlandırılması her zaman işe yaramaz, bu da en iyi ihtimalle bitmemiş ve en kötü ihtimalle bozuk hissedilen bir deneyime yol açar. Her Android uygulamasının daha büyük bir ekrana güzelce ölçeklendiğini görmek harika olurdu, ancak durum böyle değil. Kullanıcılara bu türden işler sağlamak yerine, Google, onu desteklemeyen uygulamaların yeniden boyutlandırılmasını kısıtlayarak kontrolü ele alıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pokémon Company, Pokémon Diamond ve Pearl'ün yeniden yapımlarını duyurdu
Chromebook
Chromebook

Henüz kutlanan Chrome OS, 10. yıl dönümüydü ve sürüm 89 ile bir sürü yeni özellik kazanıyor. En büyük yeni özelliklerden biri, Android telefon sahiplerinin mesajlara doğrudan Chromebook’unuzdan yanıt vermesine olanak tanıyan Telefon Hub’ının eklenmesidir. Ayrıca telefonunuzun pil ömrünü görebilir, ortak erişim noktası özelliklerini açabilir / kapatabilir ve cihazınızı bulabilirsiniz.

Yeniden boyutlandırma kilidi özelliğinin ne zaman Chrome OS’nin yerel bir parçası olacağı belli değil. Şimdilik, şu anda yalnızca Chrome OS Canary sürümlerinde kullanılabilen bir bayrak aracılığıyla etkinleştirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz