Google aramada Soru-Cevap özelliğini yakında sonlandıracak

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google, belirli arama sorguları için arama sonuçları sayfasında küçük bir Soru-Cevap bölümü görüntüler. Bu bölüm sorduğunuz soruyu ve bunun cevabını içerir. Görünüşe göre Google artık bu özelliği sevmiyor ve bu yüzden bu Haziran’a kadar onu sonlandırmayı planlıyor. Güncel teknoloji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin.

Google Arama’daki Soru-Cevap Özelliği Nedir?

Google bunu yalnızca belirli bölgelere sunduğundan, bu özelliği daha önce hiç görmemiş olabilirsiniz. Google’da belirli bir sorgu yazdığınızda aşağıdaki gibi görünür;

Soru-Cevap
Google Soru-Cevap

Temel olarak, bu Soru-Cevap bölümü, arama sorgunuzun yanıtlarını gösterir. Bölüm, cevaplarıyla birlikte bazı benzer soruları da gösterir. Bir cevap size yardımcı olduysa, oy vermek için oy düğmesini tıklayabilirsiniz.

Google Yakında Soru-Cevap Bölümünü Aramadan Kaldıracak

Google’ın destek sitesindeki bir bildirime göre, şirket bu özelliği 30 Haziran 2021’e kadar kapatacak. Bundan sonra, Google’da arama yaparken artık bu Soru-Cevap bölümünü görmeyeceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adeta Şok edici Ford Fiesta 2020 fiyat listesi

Bu özelliğe herhangi bir katkıda bulunduysanız, Google, Paket Servisi’nden katkılarınızın bir yedeğini almanızı önerir. Bu adımı 30 Haziran’a kadar tamamlamanız gerektiğini de ekliyor.

Artık Sormak ve Cevaplamak Yok

Google nihayet bu özelliğin fişini çektiğinde, artık bu özellikle daha önce yapabildiğiniz gibi yanıtlar alamayacak ve sorular soramayacaksınız. Ancak, Google Arama’nın normal şekilde çalışmaya devam edeceğini bilin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz