General Mobile Telefonu Modem Olarak Kullanma

0
general mobile telefonu Modem olarak kullan
general mobile telefonu Modem olarak kullanmak

Birçok akıllı telefon bir Wi-Fi etkin noktasını modem olarak kullanır. Akıllı telefon, bir modem ve Wi-Fi yönlendirici işlevini yerine getirerek İnternet erişimi sağlamak için hücresel veri bağlantısını kullanır. Akıllı telefonunuzun İnternet erişimini diğer cihazlara bağladığınız için bazen tethering olarak da adlandırılır.

General Mobile Telefonu Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

Mobil erişim noktasını etkinleştirme adımları, cihazınızın işletim sistemine bağlıdır. Aşağıdaki listeden cihaz türünüzü seçin.

Modem

Aşağıdaki talimatlar, General Mobile cihazlarda mobil erişim noktasını etkinleştirmek için genel adımlardır. Bununla birlikte, üreticilerin temel Android sisteminde değişiklik yapmalarına izin verildiğinden, Android cihazlar büyük ölçüde farklılık gösterir. Bu talimatlar işinize yaramazsa, tam talimatlar için cihazınızın kullanım kılavuzuna bakın.

  1. Telefonunuzda Ayarlar’ı açın. Ayarlar, Uygulamalar menünüzde veya ekranın üst kısmından aşağı kaydırarak erişilen bildirim bölmesindedir.
  2. Kablosuz ve Ağlar veya Ağ Bağlantıları’na gidin.
  3. Diğer’i ve ardından Mobil Erişim Noktası ve Tethering’i seçin.
  4. Mobil Erişim Noktasını Ayarla’yı seçin.
  5. Ağ Adını, Güvenlik türünü ve Parolasını tanımlayarak etkin noktanızı yapılandırın. Ağ Adı istediğiniz herhangi bir şey olabilir. En güçlü şifreleme için WPA2 güvenliğini ve karmaşık bir parolayı seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz