Gençleri zararlı içeriklerden korumak için Instagram’a “Mola Verme” özelliği geliyor

0
27
instagram mola verme özelliği
instagram mola verme özelliği

Facebook geçtiğimiz hafta boyunca inceleme altındaydı. İlk olarak, Facebook’un eski ürün müdürü Frances Haugen, sosyal medya şirketinin kârlarını insanlar ve onların duyguları üzerinde nasıl önceliklendirdiğini detaylandıran 60 dakikalık bir röportaj verdi. Ardından, geçen hafta, WSJ’nin Instagram’ın genç kızlar için nasıl zehirli bir yer haline geldiğine dair makalesini destekleyen bazı belgeleri Senatörlere sundu. Mark Zuckerberg, her zamanki gibi bu iddiaları yalanladı.

Mola Verme

Bu olaylardan bir hafta sonra, Facebook küresel ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg, Instagram platform için iki yeni fikri “keşfettiğini” duyurdu. İlk olarak, Facebook, algoritmasının “bir gencin aynı içeriğe tekrar tekrar baktığını ve bu içeriğin onların iyiliğine yardımcı olmayabileceğini gördüğünde, onları diğer içeriklere bakmaya teşvik edeceğiz” bir sistemi araştırıyor. İkincisi, insanların hesaplarını duraklatmalarına izin verecek olan “mola verme” özelliği olarak adlandırılıyor. Gençlerin “harcadıkları zamanın anlamlı olup olmadığını düşünmek için biraz zaman ayırmalarını” sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni nesil iMac serisinin renkleri sızdırıldı!

“Mola verme” özelliğine ek olarak Clegg, Instagram’ın Instagram for Kids platformunun gelişimini durdurduğunu söylüyor. Clegg, Instagram’ın sunduğu bu yeni özelliklerin “önemli bir fark yaratacağını” söylüyor. “Mola verme” özelliğinin ne zaman yayınlanacağına dair bir zaman çizelgesi sağlamadı. Clegg duyuru gönderisinde, “Bu projeyle ilgili endişeleri duydum ve bugün bu adımları doğru bir şekilde alabilmemiz için duyuruyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz