Gboard Sonunda Android Tabletlerde Kullanışlı Olacak

0
Gboard Sonunda Android Tabletlerde Kullanışlı Olacak
Gboard Sonunda Android Tabletlerde Kullanışlı Olacak

Google’ın katlanabilir ve tabletlere odaklandığı Android’in bu cihazlara özel yeni sürümleriyle kendini gösterdi. Android L sürümü, bu cihazlara önümüzdeki yıllarda güç sağlayacak yazılımdır ve şimdi arka planda başka optimizasyonlar başlamıştır. En önemlisi, size kare şeklinde daha geniş tuşlar veren Android tabletler için yeni görünümlü Gboard düzenidir ve daha iyi yazma ergonomisi için bazı alfabelerin yerleşimleri bile değişmiştir. Google, Caps tuşunun üzerinde yeni bir Sekme tuşu da ekledi.

Çoğu insan, Android tabletlerde sanal klavyeyle yazmanın hoş bir deneyim olmadığı, tıkanmış tuş boşlukları ve yayılmış diğer sembollerin akıcı yazmayı zorlaştırdığı konusunda hemfikirdir. Ancak yeni görünümlü Gboard, bu sorunları çözmeyi ve hareket halindeyken çok yazanlar için Android tabletleri uygun bir seçim haline getirmeyi hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 15 yeni özelliklerle geliyor
Gboard Sonunda Android Tabletlerde
Gboard Sonunda Android Tabletlerde

Bu değişiklikler, şimdilik beta avatarda bulunan Gboard 12.3 sürümünün bir parçasıdır ve yakında son kullanıcılar tarafından da kullanıma sunulacaktır. Genel sürüm onaylandıktan sonra, diğer tablet üreticileri, cihazlarında önceden yüklenmiş Android sürümüyle sunabilir. İlginç bir şekilde, yeni Gboard düzeni beta test kullanıcıları için listelenmedi, ancak bunun önümüzdeki haftalarda değişmesini bekliyoruz. Android 12L, bu yıl google I/O 2022 açılış konuşmasında önizlendi ve ayrıca gelecek yıl piyasaya çıkacak olan Pixel Tablet’e daha yakından baktık. Gboard, yavaş yavaş daha işlevsel ve kullanışlı hale gelen Android tablet ekosistemine kullanışlı bir ek olabilir. Bunu söyledikten sonra, insanların Android tabletleri iPad’lere alternatif olarak görmeye başlaması için hala uzun bir yol var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz