FPS Nedir

0
59
FPS Nedir
FPS Nedir

Herkese Merhaba! FPS Nedir, konusundan bahsedeceğiz. Oyun oynayanlar bilirler ki, görüntü çok önemlidir. Oyun oynarken karşınıza çıkıyor olan görüntünün kalitesi, aslında oyuna çok daha iyi adapte olmanızı da sağlayacaktır. Bu yüzden FPS konusu oldukça önemlidir. Eğer oyun oynamaya yeni başlamışsanız, sizlere FPS konusundan söz etmek doğru olacaktır.

Bilgisayar donanımınızın iyi olması demek, sadece sağlıklı çalışmasını sağlamamaktadır. Aynı zamanda oyun görüntüsünü de etkileyen durumlardan birisidir. Dolayısıyla donanımızın ne kadar iyi ise, FPS oranınızda bir o kadar yüksek olacaktır. Bunun için bazı ufak önerilerden de söz edeceğiz.

FPS Nedir
FPS Nedir

FPS Nedir?

Sizlere FPS konusundaki önerilerden bahsetmeden önce, FPS konusunun tam detaylarına değinmek oldukça sağlıklı olacaktır. Oyun dünyası için görüntü önemlidir. Oyun oynamak, eskisi kadar basite indirgenen bir durum olmadığı için, görüntü konusu da önemlidir. Bu yüzden, Frame Per Second, saniyelik görüntü sayısı oldukça önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook, 650 Milyon Dolar Tazminat Cezası Aldı

Tek saniyede ekrana ne kadar görüntü aktarılabilir, işte bu konu FPS olacaktır. Kaldı ki oyunlar içerisinde de oldukça büyük önem arz eder. Oyunların içerisinde ses her zaman bilgisayarın kendisine, hoparlörüne bağlı olarak gelişir. Fakat FPS, tamamen iç donanım ile alakalı olacaktır.

FPS’nin Kaç Olması Uygun Olacaktır?

Başlangıç olarak FPS dediğimiz konu, bilgisayarın tamamen donanımına bağlı gerçekleşecektir. Fakat sonrasında bir oyun için minimum FPS değeri, 25 kare olmalıdır. Bu oranı yakaladığınız zaman, oyunu sorunsuz oynamak ya da olağan oynamak mümkündür. Yine de oyunlar için bu oran 30 olsa, çok daha verimli bir oyun serüveni yaşayabilirsiniz.

Bir sinemaya gittiğiniz zaman, orada izlediğiniz bir filmin FPS oranı, 24 olacaktır. Bu da, oyunlar arasında FPS için 50-60 oranlarında olmasına gerek olmadığını gösterecektir. Ama oyun oynamak sizin için en büyük keyif ise, bu oranı daha da fazla yükseltmek keyfinize eşlik edecektir. Ayrıca FPS arttırmak için buraya tıklayarak, nasıl arttırılacağını öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz