En İyi FPS Arttırma Yolları Nelerdir

0
106
En İyi FPS Arttırma Yolları Nelerdir
En İyi FPS Arttırma Yolları Nelerdir

Herkese merhaba! En İyi FPS Arttırma Yolları Nelerdir, konusundan sizlere söz ediyor olacağız. Özellikle de oyun dünyasında varlığınız bulunuyor o ise, muhakkak sizlerde bu konu hakkında bir fikir sahibisinizdir. Eğer bilgisayardan oyun oynama konusunda hem meraklı hem de ilgili biriyseniz, muhakkak FPS düşmesi konusunda sorun yaşadığınız zamanlar olmuştur. Bu sorun için arttırma yöntemlerinden söz edeceğiz.

Eskiden bilgisayar oyunları he konforlu değildi hem de bu kadar çeşitlilik bulunmamaktaydı. Dolayısıyla da oyunların iç dünyasına yönelik sorunlar çözülemeyecek şekilde kenarda bekliyordu. Fakat artık böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Aksine oyununuzu daha verimli oynayabilmek için bazı detayları ortaya kolayca koyabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung'dan telefon kiralama sistemi!
En İyi FPS Arttırma Yolları Nelerdir
En İyi FPS Arttırma Yolları Nelerdir

FPS Nedir?

Tabi ki söz konusu oyun alanına ilgili olan kişiler, aslında FPS konusunda da oldukça fazla fikir sahibi olacaktır. Fakat öncesinde, oyun oynamaya henüz başlamış kişilere yönelik olarak bunun ne demek olduğundan kısacası sizlere kısaca bahsediyor olacağız.

İngilizce bir kelime olan FPS’nin açılımı, Fromes-per-second olarak karşımıza çıkacaktır. Bunun anlamı ise saniye başına düşen kare sayısı olacaktır. Dolayısıyla monitörünüz saniyede kaç fotoğraf karesi gösteriyor, FPS bu anlama gelmektedir.

FPS Ölçümü Nasıl Yapılabilir?

Oyun içerisinde anlayacağınız üzere FPS konusu büyük bir önem arz eder. Eğer FPS düşerse, aslında oyun kalitesinden de pek anlayamaz ve hatta zevk alamazsınız. Eğer FPS ölçümü yapabilirseniz, kalitesini anlayabilir ve arttırma yoluna gidebilirsiniz. FPS ölçümü için şu programları tercih edebilirsiniz:

  • Overwolf
  • Steam
  • PlayClaw
  • Fraps
  • NVIDIA GeForce Experience
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   GTA Vice City bütün hileleri 2020

FPS Arttırma Yolları Nelerdir

FPS ölçümünü yapmışsanız ve gerekli verimi alamamış ve FPS’nizin düşük olduğunu görmüşseniz, şu adımlar sayesinde arttırabilirsiniz:

  • Grafik kart sürücülerini güncellemek,
  • Donanımınızı overclok edin,
  • Oyunun video ayarlarını değiştirin

Bu adımlar en azından FPS arttırmak için faydalı olacaktır.

FPS Arttırma Programları

Bakıldığı zaman programlar ile FPS arttırmak  için kimi insanlar bunun mümkün olmadığını ama bazıları da mümkün olabileceğini söylemektedir. Bunun için denemekte fayda olduğunu da söylemek doğru olacaktır. Dolayısıyla konumuz gereği de ekleyeceğimiz programlar üzerinden FPS arttırma işlemini bu programlar ile de deneyebilirsiniz. Programlar şu şekildedir:

  • Razer Game Booster
  • AMD Evolved

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz