Facebook’tan Çocuklar İçin Messenger Kids Geldi!

0
25
Messenger Kids Uygulaması

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere Messenger Kids uygulamasından bahsedeceğiz.

Messenger Kids uygulaması nedir?

Çocukların iletişim kurmasına yarayan uygulama.

Messenger Kids zararlı mı?

Aile kontrolünde olduğundan zararı yoktur.

Messenger Kids'i nasıl kullanabilirim?

Detaylar yazımızda.

Pandemi süreci boyunca çocukların evlere kapanması ve sosyal mesafe kuralları birçok kişiyle yüz yüze iletişimi engelledi.  Facebook çocuklar için 2017 yılında bir Messenger uygulaması yapmaya karar vermişti. İşte uygulama bugün Türkiye’de yayınlandı.

Messenger-Kids
Messenger Kids Uygulaması Geldi

Messenger Kids uygulaması aileler ve çocukların güvenli bir şekilde kullanabileceği bir uygulama. Facebook’un Messenger uygulaması sadece yetişkinler için sohbet etmeyi imkanlı kılıyordu ancak şimdi çocuklar içinde bir çalışma geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy F41 için ilk video yayınlandı
Messenger- Kids
Facebook Messenger Kids Uygulaması

Çocuk Gelişim Uzmanları ve Gençlik Danışmaları bir araya gelerek uygulamalarının artı ve eksilerini tartıştı. Aynı zamanda uygulama yayınlanmadan önce Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Betül Ulukol ailelerle de toplantı yaparak onların sorularına yanıtlar verdi. Bu toplantı da Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Çevrimiçi Güvenlik Politikaları Başkanı Sylvia Musalagani de yer aldı. Bu sayede Messenger Kids herkese resmi olarak açıklanmış oldu.

İlginizi Çekebilir: Apple’dan Covid 19 Güncellemesi

 

Messenger Kids Nasıl Kullanılacak?

Messenger Kids App Store ve Play Store’dan kolaylıkla indirilebilecek. Aileler kendi Facebook hesaplarından giriş yaparak uygulamaya girecek. Facebook hesabı girildikten sonra Messenger Kids hesabı açılacak. Messenger Kids için ayrı bir facebook hesabı açmanız gerekmiyor. Aileler kendi hesapları üzerinden girdikleri için çocuklarının kimlerle konuşabileceğini belirleyebilecek. Bu sayede çocuklar güvenli bir şekilde iletişim kurabilecek. Ailenin seçmediği kişi ile çocuk iletişim kuramayacak. Aileler tarafından büyük ilgiyle karşılanan uygulama yaz dönemi öncesi herkesi mutlu etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni Dacia SUV Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz