Apple’dan Covid 19 Güncellemesi

0
35
apple-google
apple-google

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizler için BBC News‘ten gelen Apple’ın yeni covid-19 güncellemesi haberini paylaşacağız.

Apple'ın Covid 19 uygulaması ne yapacak?

Hastalığın riskli olduğu bölgeleri gösterecek.

Covid-19 uygulaması nasıl kullanılacak?

Uygulamayı kullanmak için bazı bilgiler girmeniz gerekecek.

Covid-19 uygulaması başka nerelerde kullanılacak?

Hastanelerinde bu uygulamadan faydalanabileceği duyuruldu.

Apple, son zamanların en iyi Covid-19 takip programını geliştirdi. Şirketten gelen habere göre uygulama üzerine kullanıcılar bazı bilgileri giriyor ve bu bilgiler ışığında riskli bölgeler ortaya çıkıyor.

Apple covid
Apple Covid-19 Arayüzü

Coronavirüs hastalığı birçok alanda değişikler yapılmasına sebep oldu. Bu yüzden mobil uygulamalarda da belirli gelişmeler yaşandı. Bunlar içerisinde Apple’ın güncellemiş olduğu covid-19 uygulaması pek çok alanda kullanılarak güvenilir veriler sunacak. Güncellenen bu programla birçok kişi Apple’ın başarısını taktir etti. Haberin kaynağı ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezii(CDC)’den geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Play Store Uygulama Yüklenemiyor Hatası Nedir
İlginizi Çekebilir: En Ucuz Hosting Firmaları 2020

 

Bazı Bilgileri Girmeniz Gerekecek

Apple kullanıcıları covid-19 riskini görüntüleyebilmek için bazı bilgileri doldurmalıdır. Bu bilgiler yaş, sağlık durumu ve belirtiler olacak. Bu bilgileri herkes dolduracağı için riskli bölgeler ortaya çıkacak. Ancak uygulamanın daha güvenilir olması açısından elden toplanan verileri de yansıtacak. Bu özellikleriyle şu anda en güvenilir hizmeti vermiş olacak.

covid-19
Covid-19 Takip

Halk Sağlığı Merkezleri De Faydalanacak

Apple’ın güncellediği program Halk Sağlığı Merkezleri’ne de ışık olacak. Sağlık personelleri bu uygulamayla hastalara temas edince direk uyarı alacak. Bu uygulamanın esas amacı salgını kontrol altında tutmak olacak. Bu anlamda en büyük sorunlarla mücadele eden sağlık çalışanları da korunmuş olacak. Uygulama çok pratik ve herkes tarafından güvenli bir şekilde kullanılabilir niteliktedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter’a Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özellik Geldi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz