Facebook, kullanıcılara haber akışı deneyimleri hakkında anket yapmaya başlayacak

0
36

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Facebook potansiyel olarak Haber Kaynağı algoritmasını değiştirmeye hazırlanırken, onun hakkında söyleyeceklerinizi duymak istiyor. Artık Haber Kaynağınızda anketleri daha sık göreceksiniz ve bunları yanıtlamak, Facebook’un en çok hangi tür içeriği sevdiğinizi anlamasına yardımcı olabilir.

Facebook Haber Kaynağınızdaki İçerikle İlgili Görüşünüzü İstiyor

Facebook Hakkında blogundaki bir gönderi, Facebook’un belirli gönderilere kullanıcı tepkisini ölçmek için daha fazla anket sunmayı planladığını ortaya koydu. Bir anket sorulacak: “Bu gönderi zaman ayırmaya değer mi?” Cevabınız olumluysa, Haber Kaynağınızın üst kısmında benzer gönderiler göreceksiniz.

Facebook ayrıca bazı gönderileri ilham verici bulup bulmadığınızı sormaya başlayacak. Bu anketi yanıtlamak, Facebook’un ilham verici içeriği Haber Kaynağının en üstüne yerleştirmeyi umduğundan, Facebook’un kullanıcıların ne tür gönderileri ilham verici bulduğunu anlamasına yardımcı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi 13 Ultra'nın Değişken Diyaframlı Kamerası Leica Glass ile Destekleniyor

Facebook ayrıca belirli konularda geri bildirim almayı planlıyor. Politika, sağlık veya spor gibi konularla ilgili gönderilerle karşılaştığınızda Facebook, Haber Kaynağınızda bu konulardan az veya çok görmek isteyip istemediğinizi sorabilir.

Facebook

Dahası, platform, kullanıcıların genellikle siyasetle ilgili çok fazla gönderi ve “Haber Akışı deneyimlerini azaltan” gönderi ve yorumlar görmekten şikayet ettiklerini kabul ediyor.

Bunu ele almak için Facebook, “bu olumsuz deneyimlerle ne tür içeriklerin bağlantılı olduğunu daha iyi anlamaya çalışacak.” Örnek olarak Facebook, insanların neleri görmekten hoşlanmayabileceğini belirlemek için bir gönderideki kızgın tepkilerin sayısını hesaba katabileceğini belirtti.

Facebook Haber Kaynağını İyileştirmeye Çalışıyor

Umarız bu değişiklikler, kullanıcıların Haber Beslemelerinde gördükleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarına yardımcı olur.

Sırf Facebook’ta biriyle arkadaş olmaya karar vermen, onların gönderdiklerini beğendiğin anlamına gelmez. Görünüşe göre Facebook sonunda bunu fark ediyor ve arkadaşlardan ve Gruplardan gelen gönderilere daha az öncelik verecek ve bunun yerine bireysel tercihlere odaklanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz