Facebook Kodu Nasıl Alınır?

0
Facebook Kodu
Facebook Kodu almak

Facebook kimlik bilgilerinizi unuttunuz ve hesabınızı kurtarmanın yollarını mı arıyorsunuz? Endişelenmeyin, size 6 haneli bir doğrulama Facebook kodu göndermesini isteyerek hesabınızı kolayca doğrulayabilirsiniz. Bu kod, hesabınızı almaya devam edebilmeniz için Facebook kimliğinizi doğrulamanıza yardımcı olacaktır. Bu doğrulama kodlarını Facebook Code Generator yardımıyla aldığınızın farkında olabilirsiniz. Facebook’un, kullanıcıların Facebook sunucularında kimliklerini doğrulamalarına yardımcı olacak benzersiz şifreler oluşturmak için kullandığı bir tür yazılımdır. Peki ya Face kodu oluşturucuya erişiminizi de kaybederseniz? Bu durumda benzersiz şifrelerinizi nasıl alacaksınız? Peki, bu makale bu gibi sorularınız için size yardımcı olacaktır. Burada, Facebook kimlik doğrulaması için gereken altı haneli kodunuzu almanın yollarını öğrenebilirsiniz. Daha fazla bilgi için https://teknobilimadami.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Güvenlik Kodu Nedir?

Mevcut senaryoda, özel hesaplarınıza yasadışı ve bilinmeyen izinsiz giriş faaliyetleri oldukça yaygın hale geldi. Hesabınızın güvende olmasını sağlamak için daha fazla güvenlik önlemi etkinleştirme ihtiyacını beraberinde getirir. Bu amaçla Facebook, iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini kullanıma sundu. Bu özelliğe göre, Facebook, hesabınızda olağandışı bir etkinlik olduğundan şüphelendiğinde, hesabınızı geçici olarak kilitleyecek ve iki faktörlü kimlik doğrulama yoluyla kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir. Bunun için Facebook, kayıtlı cihazınıza 6 haneli bir kod gönderecek ve kimliğinizi doğrulamak için bu kodu girmeniz gerekiyor. İki faktörlü kimlik doğrulama işleminden sonra tekrar FB hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu nedenle, altı haneli doğrulama şifresi, Facebook profilinizin güvenlik amaçları için çok önemli hale gelir.

Facebook Kodunu Nasıl Alabilirim?

Aklınıza ‘Facebook kimlik doğrulama kodumu nasıl alırım’ sorusu mu geliyor? Pekala, hesabınızın kimliğini doğrulamak için 6 haneli Facebook doğrulama şifresini almanın birkaç yolu var. Yeni bir kod oluşturmak için Facebook’un kod oluşturucusunu kullanabilir veya kısa mesaj yoluyla kayıtlı telefon numaranıza bir doğrulama şifresi alabilirsiniz. İndirdiğiniz yedeğinizde bulunan kurtarma kodlarından birini de kullanabilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarladığınızda doğrulama kodunuzu kolayca almanın yolları aşağıdadır;

 • Facebook’tan kısa mesaj yoluyla bir şifre alın: Bu yöntemde, başarılı doğrulamadan sonra Facebook hesabınıza erişmenize yardımcı olacak altı haneli bir doğrulama şifresine sahip bir metin mesajı alacaksınız.
 • Bir kimlik doğrulama uygulaması kullanarak: Her 30 veya 60 saniyede bir yeni bir şifre sağlayan Google Authenticator veya Facebook kod oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar ayrıca Facebook hesabınızın kimliğini doğrulamanıza yardımcı olabilir.
 • Kimliğinizi doğrulamak için Facebook kurtarma kodlarını kullanın: Facebook verilerinizin yedeğini alırsanız, hesabınızı doğrulamak için daha sonra kullanabileceğiniz kurtarma kodlarının bir listesini bulabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kadın sağlığı için tasarlanan Movano Evie Ring tanıtıldı

Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Facebook Code Generator’dan kod almak, hesabınızı doğrulamanın en kolay yollarından biridir. Mobil cihazınız yanınızda olmadığında veya artık ona erişiminiz olmadığında gerçekten yararlı olabilir. Bu durumlarda doğrulama kodunuzu Facebook Code Generator’dan alabilirsiniz. İşte ona erişmek için adımlar:

 • Öncelikle Facebook uygulamanızı açın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan hamburger simgesine dokunun.
 • Şimdi açılır listeyi aşağı kaydırın ve Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.
 • Son olarak, her 30 veya 60 saniyede bir yeni parolalara erişmek için Kod Oluşturucu seçeneğine tıklayın.

Bu şekilde, Facebook hesap kimliğinizi doğrulamak için kod üreteci kullanarak altı haneli kodunuzu kolayca alabilirsiniz. Yukarıdaki bilgilerle ‘Facebook kimlik doğrulama kodumu nasıl alırım?’ sorgunuzu kolaylıkla çözebilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için Facebook Yardım Merkezi’ni de ziyaret edebilir ve güvenlikle ilgili şüphelerinizin yanıtlarını alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mart 2021 için PlayStation Plus ücretsiz oyunlar açıklandı

Facebook Kodu

Facebook Hesabımı İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Olmadan Nasıl Kurtarabilirim?

 • Aşağıdaki önlemlerin yardımıyla hesabınızı iki faktörlü kimlik doğrulama olmadan kurtarabilirsiniz –
 • Öncelikle kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmayı deneyin.
 • Açılmazsa, şifre bölümü kutusunun altında ‘Şifremi Unuttum’ seçeneği vardır, buna dokunun.
 • Sizden alternatif bir e-posta adresi veya telefon numarası isteyecektir.
 • Bu sayede iki adımlı doğrulama kullanmadan şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Facebook hesabı kurtarma, cihazınıza giriş yapmak için kullanılan eski bir cihaz yardımıyla da yapılabilir. Daha önce hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız bir cihazınız varsa, ister Akıllı Telefon, ister Masaüstü PC, Dizüstü olsun, hesabınıza giriş yapmak için de kullanılabilir. Genellikle cihaz, hesaplarınız istenirse kimlik bilgilerini kaydeder.

Sadece bu değil, şifrelerinizi ve kullanıcı kimliğinizi kaydetmek için Google veya IOS hizmetlerinizi etkinleştirdiyseniz, aynı kimlik bilgilerini oradan da alabilirsiniz. ‘İki faktörlü kimlik doğrulama olmadan Facebook hesabımı nasıl kurtarabilirim’ sorununa bir çözüm arıyorsanız, o zaman önemli ölçüde kullanılabilir.

Bu nedenle, hesabınıza sorunsuz bir şekilde erişmek için bir çözüm arıyorsanız, yukarıda belirtilen önlemler size kolayca yardımcı olabilir ve Facebook hesabınızla bir kez daha devam edebilir, dünya ile bağlantı kurabilir, devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz