En Hızlı İnternet Bağlantısına Sahip Ülkeler

0
87
en hızlı internet bağlantısı
en hızlı internet olan ülkeler

En hızlı internet bağlantısına sahip olan ülkeler Speedtest tarafından açıklandı. Yeni veriler sonrasında en hızlı internet bağlantısına sahip ülkeler sıralaması değişti. Aynı zamanda bu sıralama ile Türkiye’nin yeri de belli oldu.

Speedtest, dünyanın en popüler internet hız testi hizmeti veren firmaların başında geliyor. 2021 verilerine göre mobil ve genişbant internet hızlarını ortaya koyan firma sizler için liste hazırladı. Verilene göre dünya çapında mobil internet hızı indirmede 47,74 Mbps yüklemede ise 12,49’dir. Dünya çapında genişbant internet hız ortalaması baz alındığı zaman ise 96,98 Mbps indirme hızı ve 51,28 Mbps yükleme hızı karşımıza çıkıyor.

En hızlı internet bağlantısına sahip olan ülkeler arasında ilk sırada Birleşik Arap Emirlikleri yer almaktadır. 183,03 Mbps mobil internet hızına sahip olan ülkeyi ise Güney Kore takip ediyor. Sonrasında da Katar ve Çin yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NASA, Ay yolculuğu için SpaceX ile anlaşmaya karar verdi!

En hızlı İnternet Bağlantısına sahip ülkeler listesi

İnternet bağlantı hızı baz alınarak yapılan araştırma sonucunda Türkiye’nin 57. Sırada yer aldığını görebiliriz. ortalama 36,42 Mbps mobil internet hızına sahip olan ülkemiz geçtiğimiz seneye oranla 4 sıra yükselmiş durumdadır. Genişbant internet hızında ise 30,51 Mbps internet hızı ortaya koyulmaktadır. Buna göre ise geniş anlamda dünya çapında 103. Sırada yer alıyoruz.

Birleşik Arap Emirlikleri
Güney Kore
Katar
Çin
Suudi Arabistan
Norveç
Kuveyt
Avustralya
Hollanda
Kanada

En Hızlı internet bağlantısına sahip olan ülkeler yukarıdaki gibi sıralanmaktadır. Bu veriler mobil internet hızı baz alınarak yapılmaktadır. Türkiye’nin bu sıralamada 57. Olduğunu görebiliyoruz. Son zamanlarda özellikle covid döneminde internet erişimi sayısının artması ile birlikte bu tarz araştırmaların daha sıklaşacağını ifade etmek mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz