Dünyanın En Hızlı Arabaları

0
Dünyanın En Hızlı Arabaları
Dünyanın En Hızlı Arabaları

Bu liste, şu anda dünyanın en hızlı arabaları hakkındadır. Bu yazıda çok iyi anlamanız için elimizden geleni yapacağız. Umarız hepiniz dünyanın en hızlı arabaları listesini beğenirsiniz.

Dünyanın En Hızlı Arabası

Bugatti Veyron Super Sport

Bugatti Veyron Super Sport, dünyadaki çok pahalı ve en hızlı otomobildir. Bu arabanın fiyatı 2,4 milyon dolar. Bugatti Veyron Super Sport, Almanya’da Volkswagen Grubu tarafından tasarlanıp geliştirilen ve Fransa’nın Molsheim kentinde Bugatti Automobiles SAS tarafından üretilen ortadan motorlu bir spor otomobildir. Sürüş hızı 431 Km/s’dir.

Hennessey Venom GT

Hennessey Venom GT, dünyanın en popüler ve en pahalı arabasıdır. Aynı zamanda dünyanın en hızlı arabaları arasındadır. Teksas’ta Hennessey Performance Engineering tarafından taklit edilen ve İngiltere’de monte edilen Lotus Exige modeline dayanan bir süper otomobil. Koşu hızı 427,6 Km/s’dir. Bu arabanın fiyatı 1.2 milyon dolar.

Koenigsegg Agera R

Koenigsegg Agera R, dünyanın en pahalı ve en hızlı arabası. Sıralama numarası 3, saatte 260 mile kadar çalışma hızlarının yanı sıra 2,9 saniyede 0-60. İsveçli otomobil üreticisi Koenigsegg tarafından tasarlanan orta güçlü bir spor otomobil. Koenigsegg CCX / CCXR’nin soyundan gelmektedir. Bu arabanın fiyatı 1,6 milyon dolar. Koenigsegg Agera R, en hızlı on otomobil listesindeki en hızlı otomobillerden biridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify Sanal Konserler Düzenleyecek
Koenigsegg Agera R
Koenigsegg Agera R

SSC Ultimate Aero

SSC Ultimate Aero, dünyanın en pahalı ve en hızlı ikinci arabasıdır. 2006’dan SSC North America tarafından tasarlanan ortadan motorlu bir spor otomobildir. Dünyanın en hızlı on arabası listesinde 4. sırada, saatte 257 mil hıza ulaşıyor ve bu arabanın fiyatı 654.400 dolar. SSC Ultimate Aero dünyanın en hızlı arabasıdır.

Saleen S7

Saleen S7, bir Amerikan süper hızlı arabasıdır. Dünyada çok pahalı bir araba. Steve Saleen tarafından geliştirilen sınırlı üretim, el yapımı ve yüksek performanslı bir Amerikan süper otomobilidir. Bu araba saatte 248 mil sürüş hızına sahip ve 555.000 dolar fiyatla satışa sunuluyor.

Koenigsegg CCX

Koenigsegg CCX dünyanın en hızlı arabasıdır. En yüksek çalışma hızı saatte 245 mil ve bu modaya uygun İsveç süper otomobili ayrıca 806 beygir gücü ile geliyor. Aynı zamanda Koenigsegg Automotive AB’nin orta güçlü spor otomobilidir. Bu arabanın fiyatı 545.568 dolar.

McLaren F1

McLaren F1 dünyanın en pahalı ve en hızlı arabasıdır. McLaren Automotive tarafından tasarlanan ve üretilen bir spor otomobildir. Bu araba saatte 240 mil sürüş hızına sahiptir. Ve bu arabanın fiyatı yaklaşık 970.000 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'a iOS 16.1 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Zenvo ST1

Zenvo ST1, dünyanın en hızlı spor otomobilidir. Danimarkalı şirket Zenvo tarafından tasarlanan yüksek performanslı bir süper otomobildir. Zenvo ST1, CNC router hariç, yaklaşık olarak tamamen küçük bir çalışan grubunun ellerinde tasarlanan şirketin ilk modelidir. Bu araba saatte 233 mil sürüş hızına sahip ve 1.225.000 $ fiyatla satılıyor.

Pagani Huayra

Pagani Huayra dünyanın en pahalı ve en hızlı arabasıdır. Pagan tarafından üretilen bir İtalyan ortadan motorlu spor otomobildir. Çok seksi görünüyor. Bu araba saatte 230 mil hıza sahip ve fiyatı 1.600.000 dolar.

Noble M600

Bu listedeki son fakat en az değil, dünyanın en hızlı on arabası. Noble M600, dünyadaki en sevdiğim ve en pahalı arabam. Noble Automotive tarafından Leicester’da üretilen bir İngiliz süper otomobilidir. Paslanmaz çelik ve karbon fiberden yapılmıştır ve çift turbo Volvo V özelliğine sahiptir. Bu araba saatte 225 mil hıza sahiptir. Bu araba İngiltere’de 300.000 £ ve ABD’de 450.000 $ civarında fiyatlandırılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz