Dünya’nın Durumu Çok Kötü! Her An Bir Meteor Çarpabilir!

1
29
meteor-carpmasi
Dünya'nın durumu kötü! Her an Bir Meteor Çarpabilir

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, NASA’dan gelen habere göre Dünya’nın durumu çok kötü! Her an bir meteor çarpabilir! Detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı(NASA) yeni bir araştırmanın sonucunu bizlerle paylaştı. Gelen habere göre iki gök taşı önceki gece iki saatlik arayla Dünya’nın çok yakınından geçti. Durum böyle olunca olası bir çarpma durumu için neler yapılabileceği gözden geçirildi.

Dünya’ya yaklaşan meteorlardan biri otomobil büyüklüğündeyken diğerinin ise bir otobüs büyüklüğünde olduğu açıklandı. Otobüs büyüklüğünde olan gök taşı Dünya’nın 94 bin kilometre yakınından geçerken, araba büyüklüğünde olan ise 106 bin kilometre yakınından geçti.

Dünya’ya oldukça yakın meteorlar büyük bir korku yarattı. Dünya’ya meteor çarpabilir! Bu gayet olası bir durum ama bunun için yapılabilecek hiçbir şey yok mu? Sorusunun cevabını NASA çalışanı Dr Joseph Nuth verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony'nin yeni Xperia 10 III daha büyük bir bataryaya, daha hızlı yonga setine ve 5G desteğine sahip
meteor-carpmasi-dünya
Dünya’ya Meteor Çarpabilir

Dünya Meteor Çarpmalarına Karşı Hazır Değil!

Nuth, gök taşı çarpması durumuna karşı kesin bir çözüm olmadığını dile getirse de bir öneride bulundu. Bunun için Dünya’ya çarpması muhtemel olan asteroidlerin araştırılması gerektiğini bildirdi. Eğer ödenekler tamamlanırsa bu asteroidler araştırılacak ve bunları yok edebilecek araçlar gönderilecek.

Nuth’a göre Dünya, olası bir meteor çarpmasına hazır değil. Çünkü kısa sürede yok edilmesi gereken meteorlar için yeterli zaman yok. Ayrıca her an böyle bir gök taşı Dünya’ya çarpabilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz