Anket Doldurarak Para Kazanmak için Gerekli Tüm Bilgiler – En Detaylı Rehber 2020

0
85
anket-doldur-para-kazan
Anket Doldur, Para Kazan

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere anket doldurularak para kazanma yöntemlerinden detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

İnternetten para kazanmak adına farklı girişimler ortaya çıkabilmektedir. İnternet üzerinde bu konuda birçok konuyu ve içeriği görerek, hakkında bilgi sahibi olabilmek her zaman gözlemlenebilecek düzeyde olabiliyor. Bu işlemlerin her biri ideal bir ek gelir kaynağı olarak göze çarpmasının yanı sıra internet kullanıcılarının da fazlasıyla ilgisini çekecek türde bulunmasıyla öne çıkabiliyor. Her zaman bu tip internet siteleri kullanılarak, geçirilen süreye bağlı kazanç elde etmek gibi bir sonuç da kendini gösterebilir. Anket, içerik yazarlığı ya da web tasarım gibi faaliyetlerin herhangi birinden faydalanarak, gerekli kazançları elde edebilmek mümkün olabilmektedir.

İnternetten ne şekilde para kazanılacağına dair harekete geçen herkesin yaptığı araştırmalar dahilinde anket sonucuyla karşı karşıya kalmaları durumu ortaya konulmuştur. Aynı zamanda da bu para kazanma sürecini daha etkili bir şekilde sürdürebilmek adına da etkili kaynaklardan yararlanma imkanı da internet platformunda sağlanan bir kolaylık olarak görülebiliyor. Bu sayede de kişilerin hem bu konularda giderek uzmanlaşması hem de aradıkları rakamlara kolaylıkla ulaşmaları gibi bir sonucu elde etmeleri gibi bir durum da yaşanabiliyor. Genel olarak internet kullanıcılarının günde birkaç saatini harcayarak ideal bir rakama erişmelerinde de ideal bir seçenek olarak görülebiliyor. İstedikleri düzeyde kazanç sağlamaları adına da bu rakamlara ulaşmaları sağlanabilen bir durum olarak gözlemlenebiliyor.

anket-doldurarak-para-kazan
Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket Doldurarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Anket doldurarak para kazanmak kişilerin rağbet ettiği bir seçenek olarak görülebiliyor. Anket platformlarına gerekli zaman harcayarak aylık bazda istenilen şartları karşılayabilecek kazançları elde edebilmek her zaman oldukça basit bir şekilde kendini gösterebiliyor. Bir ayda sınırları zorlayarak istenilen miktarlara erişebilmek mümkün olsa da bu konunun pek fazla tasvip edilmeyen bir iş kolu olarak da adlandırılıyor. Bunun sebepleri arasında da ;

 1. Anket doldurma işlemleri, kişilere herhangi bir katkı sağlamamaktadır. Anket doldurma işleminin kişilerin gelişime açık olmasını ya da herhangi bir bilgi birikimine sahip olmalarını engelledikleri bir iş olarak tabir edilmektedir.

Anket doldurma işlemleri esnasında sürekli olarak aynı şeylerin tekrar edilmesinden dolayı kişilerin herhangi bir yaratıcı fikir içerisine girmemeleri durumu ortaya çıkabiliyor. Zaman içerisinde adeta robot gibi aynı işlemleri tekrarlamaya ve kişilerin potansiyellerini gittikçe yitirmelerine de neden olan bir işlem olarak adlandırılabiliyor.

 1. Anket doldurma konusunda iş devamlılığı sağlamak adına ciddi bir para kazanma durumu gündeme gelmektedir. Aynı zamanda da günün belirli bir kısmını da aktif olarak bu işe ayırmak da gerekmektedir. Uzun zamanlar boyunca zaman ve çaba göstererek, sürekli olarak bu işe yoğunlaşarak istenilen rakamlara erişmek gibi bir durum da yaşanabilmektedir.
 2. Anket doldurma faaliyetlerinin herhangi bir geleceğinin bulunmaması da kişilerin bu işlere yönelmemesi gerektiğinin göstergesidir. Anket sitelerinin geleceğinin de ne olacağı belli olmadığından dolayı, alternatif işlere yönelmek gerektiği vurgulanmaktadır.

Anket doldurmak adına ayların harcanması sonrasında da kişilerin hiçbir şey öğrenmemeleri ve giderek körelmeleri sonrasında işe başlamadan önceki evreden daha geriye gidilmesi gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Bu süre gelişim açısından boşa geçecek olup, her şeye sil baştan başlama konusunda da girişimler ortaya konulabilecektir. Bundan dolayı da anket doldurarak para kazanma işlemlerinin kısa vadede getirisi olan bir eylem olarak tabir edilmekte ve her zaman kişilerin bu şekilde hareket etmeleri gerektiği de tavsiye edilecektir.

anket-doldurarak-nasil-para-kazanilir
Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanma konusunda gerçekten büyük paralar kazandıran uzun vadeli işlemler yer alabiliyor. Anket ile para kazanma işlemlerine dahil olan kişilerin de bazı koşullar doğrultusunda devreye girerek, belirli bir kazanç sağlama sistemine dair kişilere para aktarımını sağlamaktadır.

Anket Doldurma ile Para Kazanma Sistemi

Anket sitelerinin kullanıcılarına direkt olarak para vermeleri söz konusu olmamaktadır. Bu siteler içerisinde var olan anketlerin başına belirli bir para kazanma durumu gündeme gelmektedir. Bu sitelerde belirli bir puanın yakalanmasıyla beraber, sitelerin belli başlı ödülleri  iletmeleri gibi bir durum kendini gösterebilmektedir. Bu ödüller arasında alışveriş çekleri, kuponlar ve promosyonlar yer alabilmektedir.

Ancak bazı anket siteleri içerisinde nakit olarak da ödeme yapılabilmektedir. Belirli bir puana erişilmesi halinde bu puanlar paraya çevrilecektir. PayPal gibi platformlarla da kullanıcılara iletilmesi gibi bir durum ortaya çıkabilecektir.

Bir anketi doldurmak 15 ile 30 dakika içerisinde gerçekleşeceğinden ve günlük olarak 1 saati ayırarak, kazanç sağlamak söz konusu olabilmektedir. Ancak anket siteleri içerisine bakıldığında daha farklı durumlar da görülebiliyor.

Anket doldurarak para kazanma seçeneğini sunan sitelerinin bazı sıkıntıları ortaya koyduğu da bilinen bir durum olarak ifade edilmektedir.  Çoğu site bu konuda güven vermese de gerçekten hak ettiği konumda bulunan platformlara da yer verilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ziraat Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Anket Siteleri Şikayetleri

Kullanıcıların ilk başta aktif olarak anket doldurma işlemlerini gerçekleştirmeleri ancak sonrasında uzun süre geçmesine rağmen bu işlemi yapamamaları durumu güvensizlik işareti olarak görülebilmektedir.

Kullanıcıların uzun süreli olarak anket doldurma faaliyetinde olduğu ve promosyon almaya çok yaklaştığı anlarda anketlerin bir anda kesilmesi durumu görülebilmektedir. Bir süre sonra da üyeliklerin sahte hesap nedeniyle iptal edilmesi gibi bir durum da ortaya çıkabilmektedir.

Güvenilir olmayan anket siteleri içerisinde kişilerin tüm koşulları gerçekleştirmeleri halinde bile hesaplarına para yatırmaları durumu gerçekleşmemektedir.

Bazı anket sitelerinde anket karşılığında gönderilen promosyon kodlarının yanlış çıkması gibi bir durum da yaşanabilmektedir.

Anketi doldurma işlemleri esnasında gelen bir uyarı sonrasında anketin aniden iptal edilmesi gibi bir durum da yaşanabilmektedir.

Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Anket doldurmaya bağlı olarak para kazanma işlemlerinin aslında belirtildiği kadar yüksek paralar kazanma aracı olmadığı görülebiliyor. Ciddi bir süre harcanması durumunda bile maksimum 1000 TL gibi bir rakam ortaya konulabiliyor. Ancak aylık olarak 5000 TL gibi bir rakamı kazandıklarını beyan eden kişiler de bulunuyor. Bu şekilde bir para kazanmak da mümkün olsa da ciddi bir uğraş gerektiriyor.

Anket sitelerine kayıt olan kişilerin genel olarak referans sistemine dahil oldukları söylenebilmektedir. Kayıt olan kişilere referans kodu verilmesi sonrasında da bu referans koduyla başka kişilerin de kayıt yaptırması durumunda o kişilerin anketlerinden de pay alabilmek gibi bir durum yaşanabilmektedir. Çok sayıda üye yapılması durumunda da kişilerin anket doldurmasa dahi alacağı paylarla ideal bir kazanca erişmeleri ortaya çıkabilmektedir.

Anket sitelerinde aynı zamanda da seviye sistemleri de öne çıkmaktadır. Anket yaptıkça ve referans doğrultusunda üye kazandırmakla beraber kazancın daha fazla olduğu da görülebilmektedir. En üst seviyeye ulaşılması halinde de anket başına 100 TL gibi bir rakam bile ortaya çıkabilmektedir.

Anket sitelerinde en uygun hesaba sahip olmak da önemlidir. Profil oluşturma konusunda hassas davranacak olan kişilerin daha fazla anketle karşı karşıya kalmaları gibi bir sonuç da alabilmeleri söz konusudur.

Tek bir anket sitesine kayıt olmak yerine birden fazla platformda bu işlemleri gerçekleştirmek de ideal bir para kazanma aracı olarak atılacak olan adımların başında yer almaktadır.

Hiçbir işle ilgilenmeyen ve bütün gün bilgisayar başında olan kişilerin piyasada var olan tüm anket sitelerine üye olmasıyla beraber bu süreç başlayacaktır. Her anketi kaçırmadan cevaplamak ve aynı zamanda da referans linkleri değerlendirerek, etrafındaki kişileri üye yapmakla beraber en ideal başlangıçlar yapılabilecektir. Sonrasında da sosyal medya sitelerinden bu anket sitelerinin hakkında bilgi vererek, daha fazla kişinin bu sitelere üye olması sağlanabilir. Bu sayede referans sistemi tercih edilerek ve tüm zamanı bu iş için kullanarak zirveye yerleşebilmek söz konusu olabilmektedir. Ancak bu sayede aylık olarak 5000 TL gibi bir rakam ortaya çıkabilmektedir. Zirveye yerleşebilmek de 2-3 yıl arasında bir çaba gerektirmektedir.

Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Kişilerin gün boyunca bilgisayarlarının başında olması ile beraber para kazanmaları anket siteleri sayesinde gerçekleştirilebilecektir. Aynı zamanda da sosyal ve yakın çevreye de güvenilmesi durumunda da istenilen kazançlara erişebilmek son derecede basit bir şekilde hayata geçirilebilmektedir.

Anket doldurma işlemleri esnasında da gerçekleştirilecek olan ilk çalışma bu tip sitelere kayıt olmak olarak gerçekleştirilecektir. Ancak bu konuda bazı kriterlere dikkat etmek de önemli bir konumda olacaktır.

İlk olarak anket sitelerin kayıt olurken kesin olarak aktif mail adresinin verilmemesi gerekmektedir. Anket doldurma siteleri için ayrı bir mail adresi tercih edilerek kullanılması önerilmektedir. Anket sitelerinden bolca spam maili geleceğinden ötürü bu şekilde bir işleyişin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda da kayıt olurken kişisel bilgileri içeren bir anketi de doldurmak da istenmektedir.

İlk anketi doldurma evresinde dikkatli davranılması gerektiği vurgulanıyor. Bu bilgiler doğrultusunda anket doldurma faaliyetleri gerçekleştirilecek ve o yüzden özenli olunması gerektiği de ifade edilmektedir. Bu anketler sitelerin ürün ve hizmetler hakkında kapsamlı bir bilgi alımı noktasında önemli bir kriter olduğundan dolayı müşteri kimliği ile öne çıkmak gerekmektedir. Bunun dışında da farklı hususları da dikkate almak her zaman etkili bir yöntem olacaktır. Bu ipuçları arasında farklı seçenekleri de değerlendirerek, kazancı katlama gibi bir sonuçla karşılaşmak da görülebilecektir.

 • Anket sitelerinde kadın hesabıyla var olmak etkili bir konumda olacaktır. Evli ve 40 yaş altı bir hesap sahibi olmak ideal bir başlangıç olacaktır. Aynı zamanda da doğum tarihini de bir yere kaydetmek de gerekecek bir konumdadır.
 • Üye profilinde en az 3 çocuklu biri olunması da artı yönlerden bir tanesidir. Çocukların birinin buluğ çağında, diğeri okula yeni başlamak üzere, en küçüğü de bebek olması gerektiği de dikkate alınmalıdır. Çocukların doğum tarihleri de unutulmaması adına kayıt edilmelidir.
 • Lisans mezunu olmak oldukça önemli bir detaydır. Aynı zamanda da doktor ya da yönetici gibi meslek gruplarını seçmek de önemlidir.
 • Yıllık kazancı da yüksek tutmak etkili bir başlangıçtır.
 • Sürekli olarak bilgisayar, telefon ve araba değiştiren biri olunduğunu belirtmek de ön plandadır.
 • Antika gibi pahalı zevklere sahip olmak ve evcil hayvan beslemek de etkili bir pozisyonda olacaktır.
 • Sigara ve alkol kullanan biri olunduğunu belirtmek de önemlidir. Aynı zamanda da sportif bir hayat yaşandığını da belirtmek gerekmektedir.
 • Sağlık sorunlarına sahip olmak da daha fazla anket getirecek türde bir detaydır.
 • Son olarak tüm bu detayları harfiyen not etmek de gerekmektedir. Tutarlı bilgiler verilmemesi durumunda da üyeliğin iptal olması söz konusudur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Php Fonksiyon

Üye işlemlerini gerçekleştirdikten sonra anketleri takip etmek gerekmektedir. Genel olarak anket olduğunda bildirim maili de kullanıcılara ulaştırılacaktır. Bu siteleri takip etmek adına özel uygulamaların bulunması da bu takip sürecini kolaylaştıracaktır. Sürekli sitelere girerek anketin olup olmadığına bakmak yerine bu eklentiler tercih edilebilmektedir.

Anket doldurma işlemleri doğrultusunda para kazanmak isteyen kişilerin anketleri bilinçli bir şekilde gerçekleştirmeleri de gerekmektedir. Kullanıcılara uygun anketlerin gelmesi halinde her cevabın tutarlı olması durumunda para kazanmak gibi bir sonuç elde edilebiliyor. Birbiriyle çelişen cevaplara yer vermek anketin iptal olmasına ve para kazanamamaya işaret etmektedir. Bu yüzden her soruyu dikkatlice okuyarak en uygun cevaba yönelmek gerekmektedir.

Anket doldurma işlemlerinde verilen sürelere de dikkat edilmesi gerekmektedir. Verilen süre içerisinde anketleri dolduramama halinde de anketin iptal olacağı ve boşa zaman harcanacağı manasına gelmektedir.

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

İnternet platformunda birden fazla para kazandıran anket sitesi yer almaktadır. Anket siteleri arasında güvenilir seçeneklere yönelmek isteyenler bu sitelerin her birine kayıt işlemlerini gerçekleştirerek, istedikleri sonuçlara da ulaşabileceklerdir.

 1. Clixsense:

2007 yılından itibaren aktif olan bu anket sitesi, şu zamana kadar 40 milyon dolar gibi bir kazanç sağlamasıyla biliniyor. Bundan dolayı da oldukça güvenilir bir platform olarak adlandırılabiliyor.

Bu site sayesinde sadece anket doldurma odaklı olarak para kazanma durumu söz konusu olmamaktadır. Aynı zamanda da Google’da kelime aratma, reklam tıklama, video izleme ya da uygulama deneme gibi işlemler de ortaya çıkabilmektedir. 20 dolardan daha fazla kazanç elde edilmesi halinde de Payooner ile para çekme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

 1. My Iyo:

Almanya merkezli bu anket sitesi ülkemizde en yaygın biçimde kullanılan uygulama olarak göze çarpıyor. Puan sistemine sahip olması ve kolay üyelik süreçlerinin gerçekleştirilmesiyle de ilgi çeken bir pozisyonda varlık gösteriyor.

Hesaplarda 20.000 puan birikimi 20 Euro’ya tekabül ediyor ve para çekim işlemleri bu şekilde gerçekleştirilebiliyor. Paypal ya da EFT işlemleri sayesinde de para transferlerinin gerçekleştirilmesi söz konusu olabiliyor. İlk üyelikte 500 puan veren bu platform, aynı zamanda da referans sistemini de içerisinde barındıran bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

 1. Toluna:

Anket doldurarak para kazanmak yerine promosyonlara sahip olmaya dayalı bir işleyişi içeren bir uygulama olarak kendini gösteriyor. Sisteme kayıt olurken 500, her ankette 1000 puan kazanmak söz konusu olabiliyor. Aynı zamanda da her 3000 puan da 1 dolar manasına gelebiliyor.

İlginizi Çekebilir: AdMatic: En İyi Adsense Alternatifi

Toluna uygulamasının dezavantajı da puanları kullanmak için 6 aylık bir sürenin olması durumu olarak görülebiliyor. Bu süre zarfında istenilen puanları toplayarak gerekli promosyonlara sahip olabilmek gibi bir netice de kendini gösterebiliyor.

 1. Marketagent

1.3 milyon kullanıcıyı içerisinde barındıran bu platforma ilk anket sonrasında 3 Euro kazandırmasıyla öne çıkıyor. Sonrasında da her anket sonrasında 100 puan elde etmek mümkün olabiliyor. 100 puan 1 Euro olarak bu site içerisinde öne çıkıyor. Aynı zamanda da getirilen her üye için de 0,5 Euro hesaba geçen meblağ olarak kendini gösteriyor. Bu sitenin dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de 3 anket doldurduktan sonra ödeme alabilmek oluyor. Skrill hesabı sayesinde de nakit olarak ödemeleri alabilmek mümkün oluyor.

 1. Fikir Pazarı:

Bu anket firması doğrultusunda da yapılan her soru cevap işlemi sonrasında CarreFourSA hediye çeki kazanmak söz konusu olabiliyor. Ancak bu anket sitesinin problemlerinden de bahsedilerek, sıkıntı yaşadıklarından söz edilebiliyor. Anketlerin puan olarak karşılıklarının düşük olması da bu sitenin tercih edilmemesi yönünde bir durum olarak da her kullanıcının şikayet ettiği konular arasında yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz