AdMatic: En İyi Adsense Alternatifi

1
429

Merhaba Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi, Adsense reklam faaliyetlerine alternatif olarak aranan reklam firmaları arasında yer alanlardan bir tanesi olarak AdMatic kendini gösterebiliyor. Adsense onayı konusunda başarısız olan kişilerin ideal sonuçları sağlayan ya da tamamen güvenilir olan az sayıdaki reklam firması alternatiflerinden bir tanesine yöneldikleri de görülebiliyor.

Ödemeleri düzenli ve sorunsuz yapıyorlar mı ?

Admatic kullanıcılarının ödeme konusunda herhangi bir şikayeti yok.

+18 reklam gösteriyorlar mı ?

Admatic kesinlikle +18 reklamlarla yer vermiyor.

Onay süreci zorlu mu ?

Ortalama hitli ve güncel bir siteniz varsa onay almak çok zor değil.

Admatic

 Aynı zamanda da Adsense kazancının yeterli gelmediği hallerde de AdMatic reklam firmasına yöneldiği de görülebiliyor. Bu anlamda güvenilir odaklı olarak işleyen ve ödemelerini gerçekleştiren firmaların bulunmasının zor olduğu evrede AdMatic imdada yetişebiliyor..

Web sitesi sahiplerinin para kazanma amacıyla varlık gösterdiği girişimler içerisinde ilk olarak Google Adsense ön plana çıksa da AdMatic de hatırı sayılır bir konumda varlık gösteriyor. Parmak sayısını geçmeyecek güvenilir reklam firmalarından bir tanesi olarak da AdMatic gönül rahatlığıyla tercih edilecek platformlardan bir tanesi olarak ifade edilebiliyor. 

AdMatic, tamamen yayıncılar tarafından güven veren reklam firmaları arasında kendini gösteriyor. Her bir evresinde bunu kanıtlayan cinsten hareket eden bir firma görüntüsünü aktif olarak sürdürüyor. Aynı zamanda da her türlü reklamı içerisinde barındırmamasının yanı sıra yayıncıların reklam seçimi yapmalarına da izin verebiliyor. 

Genel olarak memnuniyet odaklı bir sisteme sahip olan AdMatic reklam firması, her zaman bu eşsiz tavrını yansıtabilecek faaliyetler içerisinde de kendini gösterebiliyor. Genel olarak kişilerin aradıkları sonuçlara ulaşmaları evresinde de yeterli bir seçenek olarak görülebiliyor. 

AdMatic reklam firması, başarılı bir reklam alternatifi olarak adlandırılsa da aynı zamanda da Google Adsense ile beraber kullanılmasıyla da öne çıkabiliyor. Google Adsense ödemelerini yetersiz bulan reklam yayıncılarının kolay bir biçimde AdMatic bünyesine dahil olarak istedikleri reklamları sitelerine dahil etmeleri ve ek bir gelir elde etmeleri durumu görülebiliyor. 

Bundan kaynaklı olarak da yaygın olarak rağbet edilen bir reklam firması olma özelliğini de içerebiliyor. Her zaman sitelerin kaliteli reklamları içermesi aşamasında da AdMatic kesin bir tavır sergiliyor. Bu sayede de elverişli şartları reklam yayıncılarına devamlı olarak sağlayabilecek bir platform olarak da göze çarpabiliyor. Tamamen kusursuz ögeleri içerisinde barındırmasıyla da dikkatleri üzerinde toplayabiliyor.

İlginizi Çekebilir: 2024 WordPress Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Adsense konusunda alternatif arayışı içerisinde olan kişilerin fazla bir tercihi bulunmamaktadır. Bu konuda öne çıkan reklam firmalarından bir tanesi olarak da AdMatic kendini gösterebilmektedir. Her zaman ideal reklam sağlayıcısı olarak ifade edilen bir firma olarak tanımlanmaktadır. Genel itibarıyla en yaygın şekilde tercih edilecek olan reklamların bulunarak siteye eklenmesi sonrasında da cazip rakamların aylık bazda alınabileceği bir reklam firması olarak gündeme gelmektedir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Multinet Nakite Çevirme

İdeal bir Adsense alternatifi olarak göze çarpan bu firma her geçen gün daha fazla kullanıcıya da hizmet vermektedir. Öte yandan memnun kalınacak ve hiçbir aksaklık yaşanmayacak bir platform olarak da görülerek, devamlı olarak ilgiyi üzerine çekebilecek boyutta da olacaktır. 

AdMatic Ödemeleri

AdMatic ile çalışmaya başlayan yayıncıların ödemeler konusunda herhangi bir sorun yaşamaları söz konusu olmuyor. Bakiyelerin kuruşuna kadar alınması konusunda etkili bir işleyişi gözlemlemeleri de mümkün olabiliyor. 

AdMatic tarafından yapılacak olan yayıncı web sitelere dair ödemelerin NET30 yöntemiyle gerçekleştirildiği biliniyor. Bu yöntemle beraber X ayının kazancının bir sonraki ayın sonunda alınması mümkün olabiliyor. Aynı zamanda da yönetim paneli içerisinde kesin kazancı da görebilmek söz konusu olarak adlandırılabiliyor. 

AdMatic bünyesinde yapılacak olan ödemelerin günleri ise her ayın 25’i ile 30’u arasında olduğu da ifade edilebiliyor. Söz konusu reklam sitesinin belirttiği tarihlerde de aksamadan ödemelerini gerçekleştirdiği ya da sarkıtmadığı da gözlemlenebiliyor.

AdMatic doğrultusunda gerçekleştirilen tüm ödemeler herhangi bir banka hesabına dair transfer süreci içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Ancak AdMatic bazlı yapılan ödemeler PayPal kanalından gerçekleştirilmiyor. Bu ödemelerin gerçekleştirilmesi adına bakiyede en az 50 TL gibi bir rakamın olması durumu söz konusu olabiliyor. 50 TL’yi geçen bakiyelerin olması durumunda ödeme alma hakkı da ortaya konulabiliyor. 

AdMatic bazlı olarak gerçekleştirilen ödemelerde herhangi bir kesinti yapılması söz konusu olmuyor. Çünkü bakiyelerin belirlenmesinde vergi kesintileri ya da fatura bedellerine dair hesaplamalar da ortaya konulabiliyor. En başta bu hesaplamaların yapılmasından dolayı herhangi bir gider kesintisi gönderim esnasında ortaya konulmuyor. 

AdMatic Reklam Türleri

 AdMatic içerisinde türlü türlü reklamları yayınlamak gibi bir durum da ortaya çıkabiliyor. Bu reklamların kaliteli ve rahatsızlık teşkil eden türden olmaması da dikkat çekebiliyor. Aynı zamanda da bilinen firmaların reklamlarına yer vermesiyle de öne çıkıyor. AdMatic içerisinde reklamlar 5 farklı biçimde kendini gösterebiliyor

  1. Mobil Interstitial:

 Web sitelerine tablet ya da akıllı telefonlarla giren ziyaretçilere odaklı bir reklam tipi olarak adlandırılmaktadır. Bu reklam ekranı tamamen kaplamasıyla bilinmektedir. Aynı zamanda da ziyaretçilerin 24 saat içerisinde maksimum 3 kez karşılarına çıkmaktadır.

  1. Web Interstitial:

Masaüstü bilgisayarlar ya da laptoplar aracılığıyla web sitelerine giren ziyaretçilere sunulan reklamlardır. Bu reklamlar da tamamen ekranı kaplamasıyla bilinmektedir. Aynı zamanda da bu reklamların afiş ya da video tiplerinde olduğu da söylenebilmektedir. Bu reklam da her ziyaretçiye günde en fazla 3 kez gösterilmesiyle de bilinmektedir.

  1. Scroll Ad 300*250:

Web sitelerinin sayfalarının biraz aşağı indirildiğinde çıkan reklam türü olarak adlandırılmaktadır. Sağ alt köşede aniden çıkan reklam penceresi olarak adlandırılmaktadır. Ancak sayfayı yukarıya doğru kaydırdığında tekrar kaybolan bu reklamın boyutu 300*250 ebatlarındadır. Bu reklamların kapatma düğmeleri de olmakla beraber web sitesinin her sayfasında çıkabilmektedir. 

  1. Image Plus (Beta):
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Wilio, Rakipleriyle Karşılaştırıldığında En Hızlı Sonucu Veriyor

Deneme aşamasında olan bu reklam türü, sitede yer alan görseller içerisinde bulunan reklamlar olarak ifade edilmektedir. Kullanışlı olmadığı söylense de her görsel ögede de kendini gösterebiliyor. 

  1. Masthead (970*250):

 Bu reklam türü header ile içerik alanı arasında var olan geniş alanda kendini göstermektedir. Genel olarak büyük bir alanda olduğundan dolayı fazlasıyla dikkat çekmektedir. Bu alanda varlık gösteren videoların genel itibarıyla YouTube kaynaklı olarak da gözlemlenebilmektedir.

  1. InRead Beta:

Test aşamasında olan bu reklam türünde de yazı içeriklerine reklam ekleme seçeneği ortaya çıkabiliyor. Reklam kodunun eklendiği metinlerde, kodun bulunduğu alana gelindiğinde ufak bir reklam penceresi açılabiliyor.  

AdMatic içerisinde var olan reklamların sitenin hızını olumsuz bir biçimde etkilediği görülmüyor. Ancak web interstitial ve mobil interstitial reklamların bazen geç yüklenebilmesi gibi bir durum da ortaya çıkabiliyor. Öte yandan içeriklerle ilgilenme evresinde aniden çıkan reklamlar olması da sinir bozan bir detay olarak ifade edilebiliyor. 

İlginizi Çekebilir: Lucifer 5. Sezon Tarihi Belli Oldu!

 

AdMatic reklamları içerisinde kaliteli reklamlara yer verilebiliyor. Bahis siteleri ve cinsel ya da zayıflama ürünlerine dair reklamlar AdMatic içerisinde yer almıyor. Bu yüzden rahatsız edici etki yaratması da söz konusu olmuyor. AdMatic içerisinde sadece tanınmış firmaların reklam kampanyalarına dayalı çalışmalar yapılarak kaliteli reklamlar web sitesi ziyaretçilerine sunulabiliyor.

AdMatic kullanıcılarının aynı zamanda da Google Adsense ile beraber çalışmalarında da herhangi bir problem yaratmamaktadır. Site içerisinde hem Adsense hem de AdMatic reklamlarına yer verilebilmektedir.

AdMatic ile Ne Kadar Kazanmak Mümkündür?

AdMatic içerisinde gelir için sabit bir rakam söz konusu olmamaktadır. Tüm reklam tiplerinin kullanılması durumunda günlük 10 bin gösterim karşılığında 30 TL gibi bir kazanç söz konusu olabilmektedir. Bu kazanç gösterim başına gerçekleşebilmekte ve tıklamaların kazanca herhangi bir katkısı da olmamaktadır. 

AdMatic Kullanımı 2024

AdMatic oldukça kolay bir yönetim paneline sahip olmasıyla da ön plana çıkabiliyor. AdMatic’e kayıt olarak hemen reklamlara dayalı hareket edilmeye başlanabilmektedir. Kayıt olma evresinde ilk olarak ana web sitesine gidilerek, yayıncı yazısına tıklanmasıyla başlangıç yapılacaktır. Buradan yeni hesap oluşturma seçeneğine giriş yapılarak öne çıkan formu doldurarak, kayıt olma işlemini tamamlamak söz konusu olabiliyor. 

Kayıt evresinden sonra da onay sürecinin tamamlanmasını beklemek gerekebiliyor. AdMatic onay süreci için maksimum 1 hafta olarak belirlenmesi de ifade edilebiliyor. Ancak onaylama işlemlerinin ortalama 1-2 gün içerisinde tamamlandığı da ifade edilebiliyor. 

AdMatic içerisinde yer alacak olan sitelerde katı koşullara yer almıyor. Ancak adult sitelerin yanı sıra botlarla paylaşım yapan sitelerin de bu reklam firmasından yararlanması pek olası olarak görülmüyor.  

AdMatic reklam kodlarını eklemeye dayalı olarak hareket edecek olan kişilerin yönetim paneline giriş yaptıktan sonra reklam kodu alması mümkün olabiliyor. Site seçimini gerçekleştirdikten sonra reklam türünü de tercih edebilmek mümkündür. Böylelikle reklamların kodlarına erişim sağlamak söz konusu olabiliyor. 

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz