2022 Mobilya Dekorasyon Fikirleri

0
238
dekorasyon fikirleri
dekorasyon fikirleri

Mobilya dünyası, moda dünyasına paralel doğrultuda şekillenmeye ve yenilenmeye devam ediyor. Özellikle salgın sürecinden sonra, olası diğer kısıtlamalara bağlı olarak dekorasyon, mobilya dekorasyonu fikirleri gibi konular, insanlar açısından çok daha önemli bir hale geldi.

2022 mobilya dekorasyon fikirleri başlığı ile sizlerle paylaşacağımız mobilya tavsiyesi ve mobilya önerileri ile daha rahat yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz ki bu özellikle olası kısıtlamalarda ciddi şekilde sizlerin rahat etmesini sağlayabilir. İşte 2022 mobilya dekorasyon fikirleri ve sizler için hazırladığımız mobilya önerileri.

dekorasyon fikirleri
dekorasyon onerileri

Beyaz Sevenler İçin Harika Mobilya Dekorasyonları

Mobilya tavsiyesi, giyim tavsiyesi gibidir. Herkesin giyim zevki ve elde etmek istediği etki birbirinden farklı olabilir. 2021 Sonbahar ve 2022 Yılı için mobilya tavsiyesi listemizin başında açık renkler ve özellikle de beyaz renk geliyor. Mobilya üreticileri şimdi, insanların evlerinde doğal bir atmosfer meydana getirmeye özen gösteriyorlar. 2021 Sonbahar ve 2022 Yılı içinde geçerli olacak mobilya önerileri başında, ev veya ofisinizde tıpkı dışarda hissi veren renkte mobilyalar geliyor. Yani doğallığa ek olarak, kaliteli bir ışıklandırma ile daha iç ferahlatan yaşam alanlarına kavuşmanız mümkün.

Beyaz sevenler için bu renk tonlarına sahip olan mobilyalar, 2022 Yılı mobilya trendlerinin başında geliyor. Peki neden özellikle beyaz? Bunun nedeni beyaz ve siyah renklerin özellikle moda ve giyim sektöründe hemen türden renk ile kolaylıkla kullanılabilmesi. Yatak odası, salon takımı veya dekorasyonu tamamlayan beyaz renkli mobilyalar, ışığı yansıtarak daha aydınlık ortamların oluşmasında etkililer. Bununla beraber, doğal iç mekânlar meydana getirmek için kullanılan pastel renk tonları da beyaz ve siyah renklerle kolayca kullanılabilirler.

dekorasyon
dekorasyon fikirleri

Beyaz renk mobilya modelleri işte bu yüzden önümüzdeki 2022 Yılı trendlerinin başında geliyor. Kaliteli, ahşap rengi detaylara da sahip beyaz mobilya modelleri için, Castor Mobilya’nın yatak odası takımlarını ya da birbirinden kaliteli mobilya seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Kısaca, beyaz renk mobilya bu yıl ve önümüzdeki yıl, mobilya trendleri için önemli ve ayrılmaz bir unsur olma özelliğini korumaya devam ediyor. Elbette daha kapalı tonlardaki duvarlar ve dekorasyon detayları için siyah renk mobilya modelleri de tercih edilebilir.

Siyahtan Vazgeçmem Diyenlere Müthiş Dekorasyonlar

Siyah renk mobilya dekorasyonu, iç mekânların daha kapalı görünmesini sağlayabilir. Ancak fazla ışık iç mekân dekorasyonunda sizler için de bir sorun ise, 2022 mobilya dekorasyonu tavsiyeleri listesindeki mobilyaları tercihen sarı ve parlak ışık ve siyah renk mobilya modelleri ile kullanabilirsiniz.

Siyah renk mobilya, bir yaşam alanını ciddi, dinlendirici ve ağır kılar. Stil sahibi odalar ve ofisler için siyah renk vazgeçilmez unsurlardan bir tanesidir ve iyi bir aydınlatma sayesinde dar oda ve bölümlerde dahi siyah mobilya, evde veya ofiste sıkılmanızı önler.

04-Marsilya-YatakOdasi17

Siyah renk baskın dekorasyon, siyah renk mobilya unsurlarının daha yoğun şekilde kullanılması demek. Bu renkteki mobilyalar aynı zamanda beyaz veya açık renkli benzerlerine nazaran kiri daha az gösterirler ve pastel tonlarla uyum sağlayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fucicort Krem Ne İşe Yarıyor? Nasıl Kullanırız?

2022 Yılı mobilya dekorasyon fikirleri arasında yer alan siyah renk mobilya modelleri için tercihen doğal sarı ışığın baskın olduğu bir aydınlatmaya ek olarak ahşap detaylara sahip siyah renk mobilya modelleri de tercih edilebilir.

2022 toptan mobilya modelleri dekorasyon trendlerini incelediğimizde beyaz ve siyah renk kullanımının baskın olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Önümüzdeki yıllarda daha derli toplu, az eşyadan oluşan düzenli ve minimalist yaşam alanları revaçta olacak.

Beyaz ve siyah mobilya modelleri, önümüzdeki yılların mobilya ve dekorasyon trendlerinde kilit rol oynayacak; çünkü beyaz ve siyah renk hemen her türden pastel ton veya ahşap detay ile birlikte yaşam alanlarında kullanılabiliyor.

Elisa dolap ici copy

Beyaz ve siyah renge ek olarak kaliteli ahşap detayları ile dikkat çeken mobilya modelleri için Caston Mobilya’nın ürünlerini inceleyebilirsiniz. Peki, 2022 Yılı dekorasyon trendleri için diğer detaylar neler?

Dekorasyonda minimalist unsurlar ön plana çıkarken, doğa da unutulmuyor. Söz konusu doğa olduğunda daha da önemli hale gelen ahşap detaylar, özellikle siyah renk ile muhteşem bir uyum meydana getiriyor.

Elbette aynı şey, beyaz renk için de geçerli. Belki de bu yüzden geçtiğimiz yıllarda revaçta olan Ege Mavisi gibi renkler yerine bu yıl ve gelecek yıl siyah ve beyazı daha çok görmeye başlayacağız.

Salon Mobilyası Dekorasyon Önerileri

salon dolap
salon dolap

Salon mobilyası seçiminde ilk kural, bu yaşam alanında kendinizi rahat hissetmenizdir. İnsanlar, evde zaman geçirdiklerinde tercih ettikleri oda genellikle salon olur. Sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar da işin içine girince salon, evin en önemli bölümlerinden birisi haline geliyor. Salon mobilyası seçerken özellikle keskin hatlı televizyon üniteleri tercih etmeye özen gösterin.

Sivri köşeler, televizyon ekranının daha görünür olmasını sağlar. Şayet televizyon ünitesi ve salon için tercih ettiğiniz mobilyalarda aynı zamanda siyah renge ve ahşap detaylara da yer verirseniz, trendlere uygun bir salon mobilyası dekorasyonu elde edebilirsiniz.

 

Salon mobilyası dekorasyon önerileri başında sert köşeli, ahşap detayları bulunan mobilya modellerini kullanmak geliyor. Bu yıl için doğal bir yaşam alanı ve daha da önemlisi doğal bir salon elde etmek isterseniz, evde ve özellikle de salonlarınızda ev bitkilerine daha çok yer verebilir, ahşap görünümü ve kalitesi ile dikkat çeken Caston Akasya Ünite gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Banyo Mobilyaları Dekorasyon Önerileri

Banyo mobilyası, özellikle küçük bir bölüm olan banyolar için son derece önemlidir. Bu alanın verimli ve fonksiyonel bir şekilde kullanılabilmesi için, tercih edeceğiniz banyo mobilyaları son derece önemlidir. Çoğu kişi banyo mobilyası denildiğinde beyaz renk mobilya kullanma eğilimi gösterir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   20.000 TL Bilgisayar Toplama

Buna karşın bizlerin sunduğu mobilya tavsiyesi listesinde banyo mobilyaları için farklı türden bir mobilya önerisi bulunuyor. 2022 mobilya dekorasyonları için dikkat edeceğiniz noktalardan bir diğeri de banyo mobilyalarıdır ve çoğu kişi, beyaz renk dolap gibi detaylara yönelir.

Ancak 2022 mobilya dekorasyonları için doğallığın devrinin başladığını unutmayın. Bu da ahşap, siyah renk ahşap veya beyaz renk ahşap detaylara sahip mobilya modellerini banyoda da kullanabilmeniz anlamına geliyor.

2022 mobilya dekorasyonları için banyonuzda da doğallığı ahşap mobilya modelleri ile sağlayabilirsiniz. Dilerseniz, Caston Mobilya’nın e-katalog linkine tıklayabilir ve ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz.

2022 Yılının En İyi Mobilya Dekorasyonları Tavsiyesi

dekorasyon onerileri
dekorasyon onerileri

2022 Yılının en iyi mobilya dekorasyonları tavsiyesi listemizi sizlerle paylaşıyoruz. Listedeki unsurlara dikkat ederek daha fazla zaman geçirmek zorunda kaldığınız evinizde daha rahat ve doğal yaşam alanları ve odalar meydana getirebilirsiniz.

  • Siyah ve Beyaz

Siyah renk ve beyaz renk mobilya modellerinin 2022 dekorasyon trendleri ile ilgisinden söz etmiştik. Pastel tonlarla beraber kullanılabilen siyah ve beyaz, kaliteli bir aydınlatma ile bir yaşam alanının hem kaliteli ve stil sahibi görünmesini hem de gözü çok fazla yormamasını sağlayabilir. Siyah aynı zamanda ahşap detaylarla birlikte tarz sahibi bir görünüme kavuşur.

  • Ahşap Detaylar

Ahşap detaylar, salon veya yatak odasına ek olarak aynı zamanda banyonun da daha doğal görünmesini sağlar. 2022 mobilya dekorasyonları ile ilgili sizlere bilgi verirken sık sık üzerinde durduğumuz üzere, ahşap detaylar kapalı alanlarda daha doğal bir görünümün oluşmasını sağlayabilir ve oldukça da şıktır. Yazlık mekânlar için ahşap detaylara alternatif olarak hasır da tercih edilebilir.

  • Sarı Işık ve Aydınlatma 

Kapalı alanlar için doğal aydınlatma rengi sarıdır. Sadece 2022 Yılı için değil, daha önceki yıllarda da sarı ışığın daha doğal ve kaliteli göründüğünün farkına varılmıştır. Bu nedenle iç mekânlarda özellikle sarı ışık ile aydınlatma sizlerin de birinci önceliği olsun. Sarı ışık daha doğal bir atmosfere ek olarak, siyah ve beyaz renk mobilya modellerinin daha şık görünmesini sağlar.

  • Köşe Detayları ve Yuvarlak Hatlar 

Yuvarlak köşe detayı özellikle yatak odası gibi rahatlığın çok daha ön planda olması gereken yerler için gereklidir. Buna karşın örneğin salon ve salon dekorasyonu için televizyon ünitesi seçiyorsanız keskin köşelere sahip mobilyalar tercih edebilirsiniz.

  • Minimalizm

Özellikle beyaz ve siyah renk mobilya modellerinin çok fazla revaçta olmasını sağlayan önemli noktalardan birisi de dekorasyon ve mimari alandaki “minimalizm” akımıdır. Bu akım, gözü ve zihni daha az yoran mobilya modelleri ve eşyalar demektir.

Günümüzde dekorasyonların diğer ayrıntıları; duvar rengi ve duvar kağıtları da minimalizm akımından payına düşeni almaktadır. Gözü yormayan, basit tasarımlı kaliteli ahşap mobilya modellerine bu yıl evinizde daha fazla yer açın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz