Corona Virüsü İçin Bu Kez De Vietnam Hastane Yaptı!

0
56

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak Corona virüsüyle alakalı gelişmeleri vermeye devam ediyoruz.

COVID19 nedir?

2019 yılında salgın olarak başlayıp pandemiye dönüşmüş olan yeni tip corona virüsüdür.

Corona virüsü için hastanelerin önemi nedir?

İyileşme süreci hastanede olacağından, boş yatak olması çok önemlidir.

Çıktığı günden bu yana yüzlere insanın canını alan Corona virüsü, kontrol altına almak adına çalışmalarını sürdürüyor ve hepimize dair bir seçenek yaratıyor. Bu yüzden de seçeneklerin tamamını kendine has bir yapıda kullanabiliyor ve inceleyebiliyorsunuz.

Daha önce Çin üzerinde ortalama 10 günde yapılan hastane olmuştu. Hatta geçtiğimiz haftalarda bitmişti bu durum. Son derece tehlikeli bir virüs olan bu hastalık. 811 insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Yakın zamanda da viral bir enfeksüyonun dünyaya yayılması ile ilgili çalışmalar da yapılıyor. Amaç bu enfeksiyon bir şekilde dursun ve yayılmasın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yerli Otomobil için Heyecan Yaratan Özellikler

Corona Virüsü tedavisinde etkili olması planlanıyor!

corona virüsü
corona virüsü

Bir süre önce virüsün ilk ortaya çıktığı Wuhan kentinde, 10 günde bin yataklı bir hastane inşa edilmişti. Bu hastanenin ne kadar işe yaradığı tartışılır ancak faydası olmuş olacak ki Vietnam’da da benzer bir hastane üzerinde çalışmalar sürdürülüyor.

Ho Chi Minh şehrinde 300 yataklı bir geçici hastanenin inşası tamamlandı. Hastanenin haftaya hasta kabul etmeye başlaması planlanıyor. Hastanenin diğer şubesi için çalışmalar sürüyor.

Henüz inşası süren diğer şube ise şehir merkezinin 23 kilometre uzağında bulunuyor. Nha Be bölgesinde bulunan bu hastane, en az 10’u yoğun bakım yatağı olmak üzere 200 yatağı dahilinde barındıracak.

Bu konuya dair güncel çalışmalar için pek çok çözüm üzerinde duruluyor. Özellikle hastaneler ile ilgili her türlü seçenek adına da hizmet sunuluyor. Amaçlar ve farklı seçenekler için sizler de sitemizi takip etmeye devam edin. Kaliteyi ve beklentiyi bu süreçlerde kolaylıkla görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Torunil Döşenmiş Banyo Modelleri ve Örnekleri
İlginizi Çekebilir : Corona Virüsü İçin Alabileceğiniz Önlemler