Instagram Üzerinde En Az Ve En Fazla Takip Ettiğiniz Hesapları Görün

0
14
The Instagram app is seen on an iPhone on 16 March, 2017. (Photo by Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda sizlere son zamanlarda kişiden kişiye değişiklik gösterse de çoğunluklu bir kanı olarak en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram’dan bahsedeceğim. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi olarak detayları açıkladık.

Çıktığı haliyle günümüzde geldiği son hale bakarsak Instagram bir evrim geçirmiş desek yanılmış olmayız. İlk haliyle insanların sadece fotoğraf paylaşımı yaptığı basit bir sosyal medya platformuydu.

Ancak günümüzde baktığımızda dünyanın her tarafından milyonlarca kullanıcısı olan, işletmelerin, butiklerin üzerinden satışlar yaptığı ve ünlü insanların takipçileriyle neredeyse yaptığı her şeyi paylaştığı bir platform oldu.

Bana kalırsa sosyal medya platformlarına genel olarak bakarsak taht Instagramın. Haliyle bu kadar yaygın olan sosyal medya platformunu biz de kullanıyoruz. Hatta bizi instagramdan takip edebilirsiniz. Instagram adresimiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   TEKNOBİLİM ADAMI "İYAD" ÜYESİ OLDU
Instagram

Konu takibe gelmişken bugün bahsedeceğim konuya geçelim. Bildiğiniz üzere Instagram’da haberdar olmak veya neler ile uğraştıklarını, neler paylaştıklarını görmek için insanları takip ediyoruz. Ancak herkesi isteyerek takip etmiyor olabiliriz bu durumda.

Eski bir arkadaşınız istemeseniz bile sırf sizi takip etti diye takip etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu arada takip etmekten rahatsız olduğunuz profilleri takipten çıkamıyorsanız, post ve hikaye sessize alma özelliği ile onu takip etmeye devam ederken onun sizi rahatsız etmesine izin vermemiş oluyorsunuz. Kimi zamanda profilinden çıkmadığımız kullanıcılar oluyor.

İşte instagram bu konuda bir güncelleme ile yeni bir araç getirmeyi planlıyor. Gelen güncellemenin içeriğini tam olarak bilmiyorum. Fakat güncelleme içeriğinden söyleyebileceğim tek şey takipçiler ile ilgili. Yukarıda dediğim ne kadar kişiyi takip etsek de aralarından istemeden takip ettiklerimiz oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Clubhouse için Twitter'dan 4 milyar dolarlık teklif geldi!

Instagram Üzerinde En Az Ve En Fazla Takip Ettiğiniz Hesapları Görün

Bahsettiğim gibi Instagram’a bir güncelleme gelecek. Bu güncelleme ile takip ettiğiniz hesaplara bakarak hangi hesabı daha çok inceliyorsunuz yeni tabir ile daha çok stalklıyorsunuz ve bakmadığınız incelemediğiniz tabiri caizse yanına bile uğramadığınız hesapları da aynı şekilde görebiliyorsunuz.

Bu güncellemenin katkısı ne olacak derseniz takip ettikleri kısmındaki sayıya dikkat eden bir kullanıcı iseniz belki de takip ettiğinizi unuttuğunuz bakmaya bakmaya iyice kenarda kalmış hesapları bularak gereksiz yere takip etmektense takipten çıkmanıza yarayacaktır.

Instagram Üzerinde En Az Ve En Fazla Takip Ettiğiniz Hesapları Görün
İlginizi Çekebilir : Yeni Başlayanlara 8 Altın Instagram İpucu