Bitcoin ile elektrikli otomobil almak: Tesla’da artık Bitcoin geçiyor!

0

Elektrikli otomobil üretimi konusunda ilk sıralarda yer alan Tesla firması, artık Bitcoin ile ödeme alacağını duyurdu. Böylelikle Bitcoin’e duyulan güven artarken 1 Bitcoin karşılığında Tesla Model 3 alınabiliyor. Zaten birkaç ay önce Tesla tarafından 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yapılmıştı.

Bitcoin Nedir?

Kripto para olarak da bilinen Bitcoin sanal para birimidir. Bu sanal para biriminin gelecek dönemlerde aslında tamamen para birimi olarak kullanılacağı öngörülmektedir. Uluslararası olarak kullanılabilen bir para birimi olması aslında birçok yönden avantajlı olacaktır.

Tabi bu kripto para birimine yatırım yapılırken kişilerin tüm detaylara ve piyasalara hâkim olması gerekir. Bilinçli olarak yapılacak olan yatırım işlemleri ile ancak kar elde edilmesi mümkündür. Bu sanal para birimi ile oldukça önemli paralar kazanan insanlar vardır. Tabi aynı oranda zarar eden kişilerde vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Music Çalma Listelerinizin Kapak Resmini Değiştirme

Bitcoin Nasıl İşliyor?

bitcoin-nasil-isliyor
bitcoin-nasil-isliyor

Bitcoin’ler bilindiği gibi gerçek paralar değildir. Yani elle tutulur bir para birimi değildir. Tamamen sanal bir para birimidir. Ağ üzerinden bir noktadan bir noktaya rahatlıkla ödeme yapılır ve kişiler Bitcoin alımı gerçekleştirilir. Kişiler bu süreçte hem yatırım yapabilir hem de ödüller kazanılır. Yani Bitcoin’de aslında para kazanmanız için birçok seçenek vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz