Bilgisayardan WhatsApp Uygulamasına Nasıl Girilir Resimli

0
70
whatsapp web giriş
whatsapp web giriş

Telefonunuz yok ama yine de PC’nizde WhatsApp kullanmak mı istiyorsunuz? Bilgisayarınızda yeterince zaman harcıyor ve WhatsApp mesajlarınıza cevap vermek için tekrar tekrar telefonunuzu almak istemiyor musunuz? Neyse ki artık WhatsApp telefonlu veya telefonsuz PC’de kullanmak çok kolay ve bu makalede tam olarak bunu öğreneceksiniz. WhatsApp PC nasıl kullanacağımızı 2 farklı yöntemle öğreneceğiz;

Bilgisayardan WhatsApp Girme

Yöntem 1: Telefonu Eşleştirerek Tarayıcıda WhatsApp’ı Kullanın

Bu yöntemde WhatsApp Web olarak bilinen WhatsApp masaüstü sürümü kullanacağız. WhatsApp’ı PC’de telefonla kullanmak için 2 adımlı basit bir işlem;

1. Adım: WhatsApp Web’e gidin. Tercih ettiğiniz internet tarayıcısında web.whatsapp.com adresine gidin.

2. Adım: Telefonunuzu WhatsApp web ile eşleştirin. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın, Üç noktaya ve ardından Bağlı cihazlar’a dokunun. Şimdi bir cihazı bağla üzerine dokunun. Ardından telefonunuzun kamerasını bilgisayar ekranına doğrultun ve QR kodunu tarayın. iPhone cihazlarda işlem hemen hemen aynıdır, tek fark WhatsApp’ı açtığınızda Üç nokta yerine WhatsApp Ayarları’na, ardından Bağlı Cihazlar’a vb. dokunmanızdır. QR kodunu taradıktan sonra, tüm WhatsApp kişilerinizi göreceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bir Gün Hayat Kurtarabilecek 5 Mobil Uygulama

Yöntem 2: Telefonu Eşleştirerek PC’de WhatsApp’ı İndirin ve Kullanın

Bu yöntem birincisine benzer, tek fark WhatsApp’ı bilgisayarınıza indirmeniz gerekecek ve geri kalan süreç aynı.

1. Adım: WhatsApp’ı indirin. Tercih edilen bir internet tarayıcısında www.whatsapp.com/download adresine gidin. İndir’e tıklayın ve program indirmeye başlayacaktır. Ekranın sağ tarafındaki büyük yeşil düğmedir.

2. Adım: Bilgisayarınıza WhatsApp’ı kurun. İndirdiğiniz WhatsAppSetup’ı açın. Varsayılan olarak, indirdiğiniz dosyalar bilgisayarınızın İndirme klasöründe bulunabilir.

3. Adım: Telefonunuzu WhatsApp Web ile eşleştirin. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın, Üç noktaya dokunun ve Bağlı Cihazlar’ı seçin. Bundan sonra, bir cihaz bağlantı üzerine dokunun. Şimdi telefonunuzun kamerasını bilgisayar ekranına doğrultun ve QR kodunu tarayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz