Berat Albayrak Kimdir

0
21
Berat Albayrak Kimdir
Berat Albayrak Kimdir

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Berat Albayrak kimdir sorusu, Albayrak’ın istifa etmesinden sonra en çok araştırılan konu haline geldi. Her ne kadar görev itibariyle tanıyor ve biliyor olsak bile, aslında konuya ilişkin olarak çok daha fazla detay merak edilmektedir. Bu anlamda sizlere gereken detaylı bilgileri vereceğiz. Bakanlarımızdan biri olan Albayrak, gündeme “istifa” sebebiyle geldi. İstifasına henüz bir sonuç getirilmemiş olsa dahi, bunun dile getirilmesi bile, insanların tam olarak kişi hakkında bilgi sahibi olmasına engel olmadı. Berat Albayrak’ın genel itibariyle kim olduğu konusunu sizlere detaylandıracağız.

Berat Albayrak

21 Şubat 1978 İstanbul doğumlu olan Berat Albayrak, ülkemizin Hazine ve Mali İşler Bakanı olarak görev yapmaktadır. 2015 yılına Haziran ve Kasım aylarında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne milletvekili olarak girmiştir. Bu süreçten itibaren ise asıl siyasetçi kimliği ortaya çıkmış ve tam anlamıyla siyasetin içerisinde yer almıştır. 2015 – 2018 yılları arasında, Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görevini sürdürmüştür. 10 Temmuz 2018 ile günümüz arasında ize Hazine ve Mali İşler Bakanı olarak görevine devam etmektedir. 2004 senesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Erdoğan ile evlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   FLASH Açıklama! DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Berat Albayrak Kimdir
Berat Albayrak Kimdir

Berat Albayrak’ın Eğitimi 

Ülkemizin bakanı olarak bu aşamada Albayrak’ın eğitim hayatı da oldukça fazla merak edilmektedir. Sonrasında ise kariyeri ile alakalı bazı bilgiler merak konusu olmuştur. Albayrak, Trabzon’da hayata gelmiş ve ilkokul eğitimine burada başlamıştır. Lise hayatına ise Fatih Koleji’nde başlayarak tamamlamıştır. Sonrasında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü kazanıp tamamlamıştır. Sene 2002’de New York’da Pace Üniversitesi Lubin School of Business’da finans bölümü üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Ardından ise Kadir Has Üniversitesi’nde, Bankacılık ve Finans bölümünde, Elektrik Enerjisi Üretiminde Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Finansmanı: Bir Uygulama adındaki doktorasını tamamladı.

Berat Albayrak’ın Kariyeri

İşletme Yüksek Lisansı’na devam ederken, bu aşamada Çalık Holding bünyesinde çalışmaya başlamıştır. 2002 ve 2006 yılları arasında, Çalık Holding’in ABD finans direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 2006 senesinde ABD’den dönmüştür ve bu aşamada Çalık Holding’in, Mali İşler genel Müdürü Yardımcılığı pozisyonuna atanmış ve burada çalışmaya devam etmiştir. Bu görevine ise 2 sene kadar devam ettikten sonra, 2007 yılında holdingin genel müdürü olarak çalışmaya devam etmiştir. Grup içi firmalar içinde ise, aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmiştir. 2013 yılında artık özel sektöre tamamen veda ederek, hem Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır hem de Marmara Üniversitesi’nde dersler girmeye başlamıştır. Albayrak siyasi kariyerine ise 2015 senesinde başlamıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz