Son dakika! Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK istifa etti!

0
31

Geçtiğimiz saatlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK, resmi instagram sayfasında istifa açıklaması yayınladı. Bakanlıktan resmi bir açıklama gelmediği için hacklenme olayı olabileceği de düşünülüyor. Zira, Albayrak’ın Twitter hesabına da ulaşılamıyor. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK’ın istifa etmesi hakkında bilgi vereceğiz.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK istifa etti!

Bakan Albayrak’ın Twitter hesabı da kapatıldığı için bazı kullanıcılardan siber saldırı ihtimali üzerine yorumlar geldi. Ancak yine bazı güçlü kaynaklar da istifa haberinin doğru olduğunu söyledi.

Bakan Albayrak’ın resmi Instagram hesabından yapılan istifa paylaşımı;

“Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kulak Çınlaması Neden Olur?

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dünyaca Ünlü En Tehlikeli Hackerlar

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim’den ayırmasın”

BLOOMBERG: İSTİFA HENÜZ KESİN DEĞİL

Bloomberg’in yapmış olduğu haberde, iki adet bakanlık sözcüsü ile konuşulduğunu ve hesabın doğruluğunun onaylandığını ancak istifa kararının henüz resmi kaynaklar tarafından teyit veya inkar edilmediği ifade edildi.

“İSTİFA KARARININ KABUL EDİLMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Berat Albayrak istifası ile ilgili birtakım açıklamalar yaptı. Ömer Fatih Sayan’ın yaptığı açıklama ise şöyle;

Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz