PAZARLAMADA YAPAY ZEKA KULLANIMI

0
Pazarlamada_Yapay_Zeka-baskı
Pazarlamada_Yapay_Zeka-baskı

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , Bugün Piyasaya girmiş güzel bir kitaptan bahsetmek istiyorum.

[toc]

“PAZARLAMADA YAPAY ZEKÂ KULLANIMI” BAU İLETİŞİM FAKÜLTESİ İŞBİRLİĞİ VE ENVER YÜCEL’İN ÖNSÖZÜYLE RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

29 yıllık danışmanlık kariyerinde özellikle iş dönüştürme danışmanlığında uzmanlaşan Katie King, girişimci ve öğretmen gözlüğünü takarak kaleme aldığı Pazarlamada Yapay Zekâ Kullanımı kitabında, yapay zekânın pazarlama alanındaki çok yönlü kullanım alanlarını okuyuculara aktarıyor.

Pazarlamada_Yapay_Zeka

Katie King , The Kitap Yayınları markasıyla raflardaki yerini alan kitabında, teknolojinin gelişimiyle birlikte yaşamımızın hemen her noktasında kendine önemli bir yer edinen yapay zekâ kavramının, pazarlama alanındaki yolculuğunun izini sürüyor. Yapay zekanın doğuşuyla birlikte başlayan pazarlamanın stratejik dönüşümüne projeksiyon tutuyor.

BAU iletişim fakültesi ile işbirliği içinde hazırlanan BAU Global Başkanı ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel’in önsözüyle çıkan kitap, pazarlama alanındaki temel bilgilerle başlayıp, yapay zekânın dünyanın farklı bölgelerindeki dönüşümünü ve kullanım alanlarını örneklileriyle anlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   cift saatlerin anlamlari

Yapay zekâ ve dönüşümsel pazarlama başlıklarında; turizm, perakende, telekom, bankacılık sektörlerinden örneklerle dünyanın farklı bölgelerindeki gelişmeleri inceliyor. 

Değişen müşteri yolculuğunda istikamet neresi?

Pazarlamada Yapay Zekâ Kullanımı kitabı; Yapay Zekâ Alarmı: Pazarlamanın Stratejik Dönüşümü, Kişiselleştirme Pradoksu: Yapay Zekaya Yönelik Küresel Arzu ve Değişen Müşteri Yolculuğu,

  • Turizmde Yapay Zeka ve Dönüşümsel Pazarlama: Asya Pasifik Bölgesine Kısa Bakış,
  • Avrupa’da Yapay Zeka ve Dönüşümsel Pazarlama: Telekom, Bankacılık ve İnşa Edilmiş Çevrelerden Örnek Olay İncelemeleri,
  • Kuzey Amerika’da Yapay Zeka ve Dönüşümsel Pazarlama: Bankacılık ve Perakende Sektörlerinden Örnek Olay İncelemeleri,
  • Teknolojide ve Girişim Sermayesinde Yapay Zeka ve Dönüşümsel Pazarlama: Ortadoğu’daki Duruma Bakış,
  • Başarıya Yönelik Yapılanma: Yapay Zekanın Demokratikleştirilmesi,
  • Yeni Pazarlama Paradigması: Pazarlama, Etik ve Şeffaflığın Rolü yeniden Tanımlanıyor,
  • Pazarlamanın Geleceği Kapımızda: Yapay Zekanın Eğitim, Politika ve Yönetim Üzerindeki Büyük Etkisi başlıklarında 9 bölümden oluşuyor. 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony, Haziran 2023'te PlayStation Store'da en çok indirilen ilk 10 oyunu açıkladı

Katie King Hakkında: 

Katie King, 29 yıllık danışmanlık kariyeriyle önde gelen bir iş dönüştürme danışmanıdır. Katie başarılı bir girişimci, eğitmen ve Keynote konuşmacısıdır.

BBC TV’ye ve radyosuna yorumcu olarak sık sık katılan Katie, iki defa da TEDx sunumu yapmıştır. Katie, kariyeri boyunca Sky, O2, Virgin, NatWest, Alcatel, Huawei gibi dünyanın önde gelen global markaları için danışmanlık yapmış ve eğitimler vermiştir.

Katie, dijital pazarlama ajansı Zoodikers’ın ve AI in Marketing adlı butik bir yönetim danışmanlığı şirketinin CEO’sudur. Ayrıca AI in FM’in kurucu ortaklarından biridir. MBA sahibi olan Katie, dil eğitimi de almıştır ve ayrıca pazarlama alanında diploması bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Katie, İngiltere’de yaşamaktadır.

Kitabı Buradan alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz