Atakan, 10 Yaşında 5 Ayda 250 Kitap Okumuş!

0
45
10-yasindaki-atakan

Hepinize merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımda sizlere Türkiye’nin 2 gündür gündemine oturmuş olan bir çocuktan Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bahsettik.

Aslında ara sıra haberlere çıkarak bir kaç kez gündem olmuş çocuklar var. Ancak bu seferki biraz farklı. Diğerlerinden kendini ayıran daha doğrusu öne atan belli olmasını sağlayan bir özelliği var. Başlıkta da okuduğunuz gibi bugünkü konumuz gündemimiz de olan 10 yaşındaki Atakan Kayalar.

Atakan’ı yaşıtlarından ayıran en önemli özelliği kendine has konuşma üslubu. Haber kanallarına verdiği röportajda ya da ilk çıkan videosunda Atakan’ı dinlerseniz söylediklerinden çok söyleyiş tarzına dikkat ederseniz, karşınızda 10 yaşında değil de yaşını almış yetişkin biri konuşuyormuş gibi hissedeceksiniz.

10 Yaşında 5 Ayda 250 Kitap Okuyan Atakan

Atakan Kayalar henüz 10 yaşında, ancak videolardan ve yaptığı açıklamalardan anladığımız kadarıyla 10 yaşındaki Atakan ile oturup konuşamayacağımız bir konu yok. Atakan bir twitter kullanıcısının onunla D&R mağazalarının kitap raflarında karşılaşması ile hayatımıza girdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zoom bu yaz sanal etkinlikler platformu başlatıyor

10 yaşında olmasına rağmen felsefe kitaplarının olduğu bölümde gezen Atakan, bir twitter kullanıcısının ilgisini çekti ve kullanıcı Atakan’ı videoya almaya başlayarak ona burada ne yaptığını, hangi kitapları okuduğunu sordu ve Nihilizm üzerine sohbet ettikleri bir video paylaştı. Bu videodan sonra hayatımıza giren Atakan, artık bir fenomen desek yanlış olmaz.

Atakan, yukarıdaki video ile yaklaşık 2 gündür hayatımızda. Sosyal medyada yaklaşık youtube, instagram, twitter ve facebook üzerinden baktığımızda Atakan’ın videosunu rahatlıkla milyonlarca kişi izledi diyebiliriz. İzleyen milyonların Atakan’a tepkisi çoğunlukla aynı olmadı tabiki.

Bir yandan Atakan’ın bu halini garipseyenler ve çocukluğunu yaşayamadığı görüşünde olan bir kesim var. Diğer tarafta ise Atakan’ın bu halinden fazlasıyla memnun ve Atakan’ın bu ülkenin geleceğinin parlak olduğunun göstergelerinden biri olduğu kanaatinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube, COVID-19 aşıları hakkında yanlış iddialarda bulunduğu için 30.000 video çekti

Atakan, yukarıdaki videosunda da görebileceğiniz üzere ileride Cumhurbaşkanı olmak istediğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir : Playstation Store 2019’un En Çok Satılan Oyunlarını Açıkladı

Henüz 10 yaşında bir çocuğun bunu söylemesi normal gelebilir. Çünkü aileniz ne zaman haber izlese bahsedilen bir mevki var ve haliyle çocukken mesleklere özendiğimiz için buna özenmiş olması şahsen bana normal geldi.

Ancak buradaki farklılık Atakan’ın bunu söylerken ki ruh hali. Yani bunu bir hayranlık ya da özentilik olarak değil de Cumhurbaşkanı olmanın ne demek olduğunu bilir gibi konuşuyor. Akıllarında sorular olan bir kesim var bir de sosyal medyada son olarak. Acaba bu bir proje mi?