PlayStation Store 2019 En Çok Satan Oyunlar Açıklandı

0
25
PlayStation Store 2019 En Çok Satan Oyunlar Açıklandı
PlayStation Store 2019 En Çok Satan Oyunlar Açıklandı

Oyun dünyasında kendisini kanıtlayan PlayStation bünyesinde gelişmelere de devam ediyor. Oyun severler arasında tercih noktasında ciddi bir yerde bulunan ve Sony’nin sesini duyurduğu firma, satış gelirlerini arttırmayı hedeflemekte.

Çıkardıkları yeni oyun konsolları ile ismini daha da ileriye götürmeyi başaran PlayStation Store gelirini sadece bunlar üzerinden sağlamamaktadır. Aynı zamanda farklı uygulama ve mecralar üzerinden bireylere satışları gerçekleştirmektedir. Bu da firma isminin ve marka değerinin daha ileriye gitmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir : 2019 Yılında Çıkan En İyi 10 Oyun

 

Teknoloji ve internet kullanımının gelişmesi ile birlikte kişiler arasında oyun dünyası giderek genişlemekte ve büyümektedir. Üreticiler tarafından oyun furyasına destek ve satışlar gün geçtikçe artışa sebep olur.

Oyunların oynanma zevkini arttırmak adına oyun konsollarının oluşturulması ile birlikte bunun yanı sıra oyunların çeşitliliği de genişler. Oyuncu kitlesinin bu durumdan memnuniyeti fazladır. PlayStation da piyasa içerisinde dikkatleri üzerine çekmekte. Oyuncuların beklentilerini giderecek yenilikleri bünyesinde oluşturmaya devam etmektedir.

oyun -playstation
oyun-tekno

Oyun Dünyasındaki Çeşitlilik Artıyor

Kullanıcı sayısındaki artış üreticilerin gözlerini oyun dünyasındaki çeşitliliğe dikiyor. Her firma bu anlamda oyunculara yönelik hareketlerde bulunmaya özen gösteriyor. Genel anlamda satış sağlayan ve ismi markalaşan oyunlar bulunmaktadır.

Bunların oyuncular tarafından oldukça sık tercih edildiği ve popülaritesinin düşmediği apaçık bir gerçektir. Ancak oyun firmaları bununla yetinmeyerek yeni soluklar oluşturmayı hedeflediği de görülmektedir.

Oyun üreten firmalar amaçladıkları bu nokta için gün geçtikçe çalışmalarına hız vermektedir. Oyun firma sayısının da artışı ile birlikte kişilerin oyun piyasasında diledikleri zevk veren oyunu bulmaları kolaylaşmaktadır.

PlayStation da oyuncular arasında oldukça fazla tercih edilen bir oyun konsolu olarak yer almaktadır. Oyuncuların dilinden anlayan ve istekleri doğrultusunda hareket eden Sony, bu noktada adını oldukça üst sıralara taşımış bulunmaktadır.

Piyasa içerisinde oldukça iddialı duruşları sayesinde bu ünü de kolay kolay bırakacağa benzemiyorlar. Oyuncuların tercih noktalarında en uç noktada bulunan PlayStation aynı zamanda sadece konsol üretiminden değil bunun dışında farklı noktalarda da adını duyurma çabası içine girmiştir. Oluşturdukları oyun mağazası ile kişilere hizmetlerini sürdürürler.

Oyun Dünyasındaki Çeşitlilik Artıyor
Oyun Dünyasındaki Çeşitlilik Artıyor

PlayStation Store Oyunculara Fırsat Sunuyor


Oyun piyasasında birçok oyun çeşidi olduğu aşikâr bir durumdur. Ancak üretilen oyunlar firmaların tercihine göre kimi zaman ücretli olarak yayımlanırken kimi zaman ücretsiz olmaktadır. Piyasada değişim ve çeşitlilik oyunların ücretine de doğrudan etki yapmaktadır.

PlayStation bu anlamda oyunculara oyunların satıldığı bir satış platformu oluşturdu. PlayStation Store olarak adlandırılan bu alan içerisinde normal fiyatının yarısına oyunları satın almanız mümkündür.

Aynı zamanda iki farklı noktada oyunu kullanma imkânı da sunuluyor. Oyunculara sunduğu bu özelikler sayesinde mağaza oyunculardan ciddi bir gelir elde edebiliyor.

PlayStation Store: 2019 Yılının Enleri!


Üretimlerinin yanı sıra oluşturulan PlayStation Store, satış anlamında da en çok tercih edilen mağaza arasında yer almaya çoktan başladı bile! Oyun tutkunlarına sunduğu indirim ve kullanım fırsatları sayesinde birçok oyuncu satın alma işlemini buradan gerçekleştirmeye başladı.

Oyuncuların da bu noktada kârlı çıktığı noktalar fazla olunca 2019 yılı en çok indirilen oyunlar listesi de oluştu. Geçtiğimiz yıl içerisinde PlayStation Store en çok tercih edilenler arasında:

  • Call of Duty: Modern Warfare
  • NBA 2K19
  • Grand Theft Auto V
  • NBA 2K20
  • FIFA 20
  • The Forest
  • Rocket League
  • UFC 3
  • Star Wars Battlefront II bulunur.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   XBOX ONE X İçin En İyi 5 Kullanım Önerisi

PlayStation Store aynı zamanda mağaza piyasasını US ve Avrupa olarak ikiye ayırarak hizmet vermektedir. Bu noktada kıtalar arasında tercih edilen oyun sıralamalarında değişikler de söz konusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz