Araba Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
21
Araba-Kredisi-cekerken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler
Araba Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere araba kredisi çekerken dikkat edilmesi gerekenler konusundan detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Yeni araba hayali kuran kişilerin en fazla başvurduğu yöntem krediyle araba satın almaktır. Bu durumda en uygun araba kredisi birçok kişi tarafından dikkatle araştırılmaktadır. Araba fiyatları da bu dönemde oldukça yükseldiği için araba kredi başvuruları daha hızlı bir artış göstermiştir.

Taşıt kredisi alırken dikkat etmeniz gereken iki önemli husus vardır. Bunlardan birincisi arabanın sıfır olması, ikincisi ise arabanın 2.el olması. 2.El arabalarla sıfır arabalarda uygulanan krediler değişmektedir. Araba satın almak isteyenler için yazımızda araba kredisi hakkında önemli bilgileri sizlerle paylaştık.

Sıfır Araba Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

sifir-araba-kredisi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler
Sıfır Araba Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Sıfır araba kredisi almak isteyenler satın alacakları şirketin finansman destek sisteminden faydalanabilir. Şirketler bazı dönemlerde araba satın almak isteyenler için kampanyalar düzenler ve bu kampanyalar yüzde sıfır faizle araba kredisi verebilirler. Bu tarz bir kredinin uzun vadeli kredi seçenekleri de sunması araba satın almak isteyenler için vazgeçilmez bir fırsattır. Bu yüzden araba satın almak isteyen kişiler dikkatli bir şekilde kampanyaları takip etmelidir ve bütçesi için en uygun zamanı beklemelidir.  Bütçenize göre yola çıkarsanız ödemelerinizde sıkıntı çekmeden sıfır arabanıza sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 45.000 TL Alınacak 2.El Beğenilen 10 Araba

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, Akıllı Televizyon Özelliklerine Sahip Yeni Monitörleri Olan 'M5' ve 'M7'yi Duyurdu

Sıfır araba kredisi alırken bazı kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerine karşı dikkatli olmalısınız. Bazı şirketler yüzde sıfır faizli kredi kampanyası altında sözleşmede dikkatinizden kaçacak ucu açık noktalar bırakır. Bu dikkat edilmeyen sözleşme maddeleri ileride reel faizden daha fazla ödeme yapmanıza sebep olur. Bu yüzden kredi sözleşmelerinin iyice okunması ve tüm detaylarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Yani yapmanız gereken adımları şöyle özetleyebiliriz:

  • Şirketlerin araç kredisi için yaptığı kampanyaları takip edin.
  • Kredi sözleşmesini dikkatlice okuyun.
  • Ödeme sürecinde başka masrafların olmayacağını iyice kontrol edin.
  • Kredi vadelerini kontrol edin ve imzalayın.

İkinci El Araba Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ikinci-el-araba-kredisi
İkinci El Araba Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el araç alırken kredi yoluna başvurmak istiyorsanız alacağınız arabanın yaşına bakarak doğrudan bankalarla irtibat kurun. İkinci el araba kredisi çekmek isteyenler herhangi bir bankaya giderek durumu konuşmalıdır. Bankaların bazıları 5 yaşındaki arabalardan daha yaşlılara kredi vermezken bazıları da 10 yaşında fazla olanlar için kredi vermez. Bu yüzden bankayla bu durum netleştirilmelidir.

Eğer banka siciliniz temizse ve belirli bir geliriniz varsa krediniz mutlaka çıkacaktır. Kredi çekerken hem bütçenizi yormayacak hem de aracın ileride satışında zarar etmeyeceğiniz bir vade seçmelisiniz. Bu durumda uzun vadeli kredilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Kredi almak istediğiniz bankanın araba kredisi hesaplama sistemine site üzerinden girerek ihtiyacınız olan kredi miktarını inceleyin.

Bu sayede önceden bir bilgiye sahip olmuş olursunuz. Bankalar kredi tahsis ücreti ve dosya masrafı gibi masrafları da keserek krediyi vermektedir. Bu ücretlerin de mutlaka önden bilinmesi gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google'ın Canlı Altyazı özelliği, daha fazla dilin metne dönüştürülmesini desteklemeye hazırlanıyor
İlginizi Çekebilir: İkinci El Araba Almak İçin Bilinmesi Gereken 10 Kural

 

Kasko Sigortası Konusunda Önemli Uyarılar

kasko-sigortası-hakkinda-uyarilar
Kasko Sigortası Hakkında Önemli Uyarılar

Araç kredisi yoluna başvuran kişilerin sıklıkla karşılaştıkları durumlardan bir tanesi de kasko sigortası yaptırılmaya zorlanmalarıdır. Aracı satın alacakları şirket kendi yönelttikleri sigorta şirketinden kasko yapılması halinde daha düşük faizli kredi vereceğini söyler.  Kaskoyu bu şirketten yapma zorunluluğunuzun olmadığını hiçbir zaman unutmayın. İki şirket arasında yapılan bu kasko sigortası durumu esasında kişiyi daha büyük bir uçuruma sürükler.

Otomobil kredisi çekmek isteyenler bu konuda bir kez daha düşünmelidir. Kasko sigortalarında sabit olarak bir prim miktarı bulunmaz. Bu yüzden şirketin istediği sigorta şirketinden kasko yaptırmadan önce bankanızla iletişim kurarak kasko sigortasının prim miktarını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca sigortam.net sitesinde kasko hesaplama bölümü bulunur. Bu bölüm sayesinde aracınız için önerilen kasko tekliflerinin tamamını görebilirsiniz.  Bankanızın verdiği kasko teklifiyle sigortam.net sitesinin verdiği kasko teklifini karşılaştırarak size en uygun olanı seçin. Bu tarz durumlara dikkat etmeyen kişiler düşük faizle aldıklarını sandıkları arabaları için daha fazla miktarda ödemeler yapmak zorunda kalabilirler. Bu yüzden bir kez daha ne yapmanız gerektiğini özetliyoruz.

  • Bankanızdan kasko primlerini öğrenin.
  • Kasko hesaplama aracını mutlaka kullanın.
  • İki taraf arasındaki farklara bakarak size en uygun olan tarafı seçin.

Bu sırayı dikkatle uyguladığınızda aracınızı alırken herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Ortamdaki uyanıklara karşı dikkatli olmanız için bilmeniz gereken her noktayı sizlerle paylaştık.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz