Apple’ın şarj cihazı ve uzun menzilli kablosuz şarj gibi AirPower üzerinde çalıştığı bildiriliyor

0
apple AirPower
apple AirPower

Yeni bir rapora göre Apple, AirPower benzeri bir kablosuz şarj cihazı ve diğer uzun ve kısa menzilli kablosuz teknolojiler üzerinde çalışıyor olabilir. Apple, AirPower kablosuz şarj cihazını 2017’de iPhone 8 Serisi ve yepyeni iPhone X ile birlikte duyurdu, ancak artık hepimizin bildiği gibi, AirPower ısınma sorunları nedeniyle gün ışığına çıktı.

Apple’ın sorunları çözmek için çalıştığına dair birkaç söylenti duyduk ve AirPower’ın yeniden üretime geçtiğine dair sızıntılar bile gördük, ancak bu söylentilerin hepsinin yanlış olduğu ortaya çıktı. Bloomberg’den Mark Gurman’ın yeni bilgilerine göre Apple, yeni nesil AirPower benzeri bir ürün üzerinde çalışıyor olabilir.

Power On haber bülteninin (MacRumors aracılığıyla) son sayısında Mark Gurman, Apple’ın hala iPhone, AirPods ve hatta aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilen AirPower benzeri bir kablosuz şarj matı üzerinde çalıştığına dair önceki raporlardan bahsediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mi 11 Lite, Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatları

AirPower

Daha önceki raporlara göre Apple’ın performansı etkileyen ve oldukça tehlikeli olan AirPower’ın aşırı ısınma sorununu çözüp çözmediği belli değil. Gurman’a göre Apple, cihazların bir şarj pedine yerleştirilmesini gerektirmeyen “kısa ve uzun mesafeli kablosuz şarj” teknolojileri de dahil olmak üzere cihazları kablosuz olarak şarj etmenin yeni yollarını araştırıyor. Bu tür teknolojileri zaten Motorola’nın benzerlerinden gördük, ancak teknoloji halk tarafından kullanılmak üzere bitmiş olmaktan çok uzak.

Apple’ın iPhone’lardaki şarj bağlantı noktasını kaldırmaya hevesli olduğunu da biliyoruz, ancak bu tür teknolojilerin ne zaman onlarca, yüz milyonlarca insan tarafından kullanılmaya hazır olacağı henüz belli değil.

Ayrıca Apple’ın nihayet cihazlarında ters kablosuz şarjı desteklediğine dair söylentiler var ve Gurman, “Bir iPad’in bir “iPhone” şarj ettiğini ve ardından “iPhone”un AirPod’ları veya bir Apple Watch’ı şarj ettiğini hayal edin” diye ekliyor. Pek çok müşteri için iyi bir kullanım senaryosu olduğu için Apple’ın bu tür bir teknolojiyi desteklediğini görmek harika olurdu ve çoğu için faydalı olurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz