Apple Vision Pro kulaklık piyasaya sürüldü: iPhone’ların yerini alabilir mi?

0
Apple Vision Pro kulaklık piyasaya sürüldü: iPhone'ların yerini alabilir mi?
Apple Vision Pro kulaklık piyasaya sürüldü: iPhone'ların yerini alabilir mi?

Apple nihayet WWDC 2023’te ilk karma gerçeklik başlığını tanıttı. Apple’ın ilk uzamsal bilgisayarı olarak adlandırılan cihaz, dijital içeriği fiziksel dünyayla sorunsuz bir şekilde harmanlayarak kullanıcıların mevcut kalmasına ve başkalarıyla bağlantıda kalmasına olanak tanıyor.

Apple Vision Pro kulaklık piyasaya sürüldü
Apple Vision Pro kulaklık piyasaya sürüldü

Apple Vision Pro Kulaklık Piyasaya Sunuldu

Apple Vision Pro’nun lansmanında konuşan Apple’ın Teknoloji Geliştirme Grubu Başkan Yardımcısı Mike Rockwell, cihazın ‘şimdiye kadarki en gelişmiş kişisel elektronik cihaz’ olduğunu söyledi. Vision Pro, kullanıcılar kulaklığı taktığında mail, müzik, mesajlar ve safari de dahil olmak üzere Apple’ın en çok kullanılan uygulamalarını içeren kayan bir simge setine sahip. Kullanıcılar Vision Pro’yu kullanarak oyun oynayabilir, film izleyebilir ve FaceTime aramaları yapabilirler.

Ayrıca, yeni cihaz kontrol cihazlarına ihtiyaç duymuyor. Kullanıcının fiziksel olarak herhangi bir komuta basmasına gerek kalmadan, tercih edilen simgeyi vurgulamak için kullanıcının göz hareketlerine, sesine ve el hareketlerine güveniyor. Ardından, uzamsal fotoğrafları ve uzamsal videoları 3D olarak yakalamak için bir 3D kamera var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hesap Olmadan Instagram Gönderilerini ve Hikayelerini Görüntüleme

Bu özellikler ve daha fazlasıyla, cihaz açıkça iPhone’un üzerindeki yükün çoğunu alıyor ve kullanıcının ahizeye olan bağımlılığını azaltıyor. Ancak asıl soru şu: Apple Vision Pro iPhone’ların yerini alabilir mi? Lansman etkinliği sırasında Apple CEO’su Tim Cook, “Nasıl Mac bizi kişisel bilgisayarla, iPhone da mobil bilgisayarla tanıştırdıysa, Apple Vision Pro da bizi uzamsal bilgisayarla tanıştırıyor” dedi. Vision Pro’nun yıllar ileride olduğunu ve “kullanıcılarımız için inanılmaz deneyimlerin ve heyecan verici yeni fırsatların kilidini açtığını” belirtti.

Cook, “Apple’ın onlarca yıllık inovasyonu üzerine inşa edilen Vision Pro, devrim niteliğinde yeni bir giriş sistemi ve binlerce çığır açan yenilikle birlikte geliyor” dedi. Apple’ın iPhone’ları bugünkü haline getirmesi yıllar aldı. Bir iPhone sadece bir mobil arama cihazı, bir kamera cihazı ya da bir internet tarama cihazı değildir. Tüm bu özellikler ve daha fazlası bir araya getirilmiş, Apple hayranlarının güven ve itimadıyla mühürlenmiştir. Apple, Vision Pro’yu uzamsal bir bilgisayar olarak tasarlıyor ve Cook’un da dediği gibi Vision Pro, eskiyi silmeden “bilgisayar için yeni bir çağın başlangıcına işaret ediyor”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020 Yılının En Beğenilen 10 Araba Oyunu (Ücretsiz)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz