Apple Sonunda iPhone’larda USB-C Şarj Etme Planlarını Onayladı

0
Apple Sonunda iPhone'larda USB-C Şarj Etme Planlarını Onayladı
Apple Sonunda iPhone'larda USB-C Şarj Etme Planlarını Onayladı

Apple artık çok yakında iPhone’larda USB-C şarj standartları sunacak. Şirket, değişiklik için net bir zaman çizelgesi paylaşmayı reddetti, ancak birden fazla rapora göre, iPhone 15 veya 16 serisinin iPhone’daki yıldırım konektörünün sonunu işaretlemesini bekliyor. Güncelleme, WSJ’nin Tech Live konferansında konuşan Apple Pazarlama Lideri Greg Joswiak aracılığıyla geliyor.

Apple’ın iPhone’lar için USB-C’ye geçme planları sorulduğunda, Joswiak açıkça buna uymak zorunda kalacağımızı, başka seçeneğimiz olmadığını söyledi. Apple’ın yöneticisinden yapılan açıklama, şirketin değişikliği yapmaya zorlandığını gösteriyor. Ayrıca, geçişin zaman çizelgesinin “Avrupalılar tarafından belirlendiğini” belirtti.

Avrupa Birliği kısa süre önce, tüm mobil cihazların ve tabletlerin 2024 yılına kadar USB-C bağlantı noktalarına sahip olmasını zorunlu kılan bir yasa çıkardı. Bu zaman çizelgesine ve Apple’ın lansman programına bakıldığında, iPhone 16 serisinin şarj için USB-C’yi desteklemesi beklenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Acer Swift 3 ülkemizde satışa çıktı! Özellikleri neler?
iPhone USB-C Şarj
iPhone USB-C Şarj

Joswiak, Apple’ın bu zorunlu değişiklik konusundaki görüşü konusunda netti ve şirketin kanun koyucular tarafından onaylanan standartları seçmek yerine her zaman kendi mühendislerine güvendiğini öne sürdü. İlginç bir şekilde, Joswiak’a AB dışındaki pazarlardaki iPhone’ların da USB-C şarj kuralına uyması gerekip gerekmediği soruldu ve yanıtlamayı reddetti. Apple’ın iPhone’lar için farklı standartlar belirleme şansı çok düşük, bu da her zaman üretim maliyetlerini artırabilir ve aynı zamanda lojistik bir kabus olabilir. Apple, iPhone’lar için de kablosuz bir gelecek planlıyor, ancak bunun önümüzdeki iki yıl içinde gerçekleşmesinin pek mümkün olmadığını söylemek doğru olur. Apple, iPad’leri zaten USB-C şarjına taşıdı, bu nedenle iPhone’lar için yıldırımlara yapışmanın mantığını alamıyoruz.

Şirket ayrıca kendilerine göre çok fazla e-atığa neden olacak kararı sorguluyor. Dürüst olmak gerekirse, özellikle şarj adaptörünü kutudan çıkardığında ve insanları bir iPhone şarj adaptörüne fazladan para vermeye zorladığı zaman, Apple’ın düşüncesiyle ilişki kurmakta zorlanıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz