Mobilde Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

0
192
Mobilde Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır
Mobilde Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere mobil kripto para madenciliği nasıl yapılır onu öğretmeye çalışacağız. Özünde, kripto para birimi genelde internet üzerinden kullanılmak üzere tasarlanan merkezi olmayan dijital paradır. 2008 yıllarında piyasaya sürülen Bitcoin, ilk kripto para birimiydi ve açık ara en büyük, en etkili ve en iyi bilineni olmaya devam ediyor. O zamandan beri, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleri, devlet tarafından verilen paraya dijital alternatifler olarak büyüdü.

Kripto para madenciliği, yeni dijital “paralar” yaratma sürecidir. Ancak, bu basitlik gittiği sürece. Bu madeni paraları geri alma süreci, karmaşık bulmacaları çözmeyi, bir blok zinciri ağındaki kripto para birimi işlemlerini doğrulamayı ve bunları bulmak için dağıtılmış bir deftere eklemeyi gerektirir. Aşağıda mobil cihazlarda kripto para madenciliği yapma adımlarından bahsettik.

Mobilde Kripto Para Madenciliği Yapmanın Yolları

Bitcoin Miner

Bitcoin, piyasadaki en büyük kripto para birimi olduğu gibi, bu uygulama da en popüler kripto para madenciliği uygulamasıdır. Adı Bitcoin Miner olsa da, diğer çoklu madeni paraları da mayınlayabilirsiniz. Sonuç olarak, mobil kripto madenciliği yapmaya başlamak, pek çok kişinin inandığı kadar zor değil. Tek ihtiyacınız olan bir akıllı telefon, bir madencilik uygulaması ve bir internet bağlantısı. Sadece madenciliğe başlayın ve arka planda madencilik yaparken günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ancak madencilik uygulamalarını kullanmanın dezavantajı, bir süre sonra akıllı telefonunuzun performansını yavaşlatacak olmalarıdır. Bu yüzden buna değer olup olmadığına karar vermek size kalmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Cep Telefonu Alımlarında Kredi Vadesi
Mobilde Kripto Para Madenciliği
Mobilde Kripto Para Madenciliği

AntCoin

AntCoin (ANC), Ant Network’ün resmi kripto para birimidir. Projenin teknik incelemesine göre, projenin amacı, hem içerik oluşturuculara hem de izleyicilerine fayda sağlayan gizlilik merkezli bir reklam ve sosyal medya paylaşım ağı oluşturmaktır.

Ağ, enerji tüketimi gerektirmeyen ve bu nedenle çevreyi kirletmeyen mobil tabanlı bir madencilik sistemi kullanıyor. Madencilerin tek yapması gereken Ant Network uygulamasını indirmek, bir hesap açmak ve başlamak.

Bu proje hakkında söylenecek fazla bir şey yok. Teknik inceleme oldukça belirsiz ve geliştiriciler tamamen anonim. Gizlilik politikası yoktur ve bir kripto para birimi olarak ANT, herhangi bir kripto para piyasasında listelenmez. Bu uygulamayı kendi sorumluluğunuzda kullanın.

Bee Network

Bee Network, Pi Ağının anonim bir versiyonu gibi görünen ancak orijinal Pi Ağı ile bağlantısı olmayan başka bir telefon tabanlı kripto para birimidir. Kullanıcılara, cep telefonu ve internet bağlantısı olan herkesin erişebileceği merkezi olmayan bir ekosistem sunar. Bee Network uygulaması (iPhone ve Android’de mevcuttur), kullanıcıların oturum açmak ve her 24 saatte bir düğmeyi tıklamak kadar basit görevleri tamamlayarak BEE kazanmalarına olanak tanıyan oyunlaştırılmış bir deneyim sunar. Pi Network gibi, ağa yeni kullanıcılar getiren mevcut kullanıcılara daha fazla BEE jetonu sağlamak için bir tavsiye pazarlama modeli kullanır. Beyaz kağıda göre, projenin sonraki aşamalarında BEE edinmenin daha fazla rolü ve yolu eklenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yurt Dışına Para Transferi

MinerGate Mobil Miner

Bu uygulama ile birden fazla altcoin ve hatta Bitcoin madenciliği yapabilirsiniz. Madenciliği yapabileceğiniz bazı altcoinler Monero, QuazarCoin, Dash, DigitalNote, Moneta Verde, vb.’dir. Uygulamada ayrıca, kullanıcıların çıkardıkları paraları saklayabilecekleri yerleşik bir cüzdan bulunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz