Apple, M3 Çip ve Uzay Siyahı Kaplamaya Sahip Yeni MacBook Pro Modellerini Duyurdu

0
Apple, M3 Çip ve Uzay Siyahı Kaplamaya Sahip Yeni MacBook Pro Modellerini Duyurdu
Apple, M3 Çip ve Uzay Siyahı Kaplamaya Sahip Yeni MacBook Pro Modellerini Duyurdu

Apple, MacBook Pro dizüstü bilgisayarları için en son yenilemeleri açıkladı ve bunlar arasında yepyeni M3, M3 Pro ve M3 Max çiplerine sahip yeni 14 ve 16 inç modeller yer alıyor. Ayrıca yeni Uzay Siyahı kaplaması da mevcut.

Yeni MacBook Pro serisi bugün ön siparişe açıldı ve M3 Max modelleri hariç hepsi 7 Kasım’da piyasaya sürülecek. En güçlü olan M3 Max modelleri ise bu yazının yazıldığı tarih itibariyle 9-13 Kasım tarihleri arasında satışa sunulacak.

Apple, M3 Çip Sahip Yeni MacBook Pro Modellerini Duyurdu
Apple, M3 Çip Sahip Yeni MacBook Pro Modellerini Duyurdu

M3’lü 14 inç MacBook Pro 1.599$ ve eğitim için 1.499$’dan; M3 Pro’lu 14 inç MacBook Pro 1.999$ ve eğitim için 1.849$’dan; 16 inç MacBook Pro ise 2.499$ ve eğitim için 2.299$’dan başlıyor. Tüm yeni MacBook Pro modelleri Gümüş veya yeni Uzay Siyahı kaplamayla satın alınabilir ve 128 GB’a kadar birleşik bellek ve 8 TB’a kadar SSD depolama alanı ile üretilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android'de Uygulamalar Nasıl Silinir?

2023 M3 Çipli MacBook Pro Modelleri

Tüm modellerde ayrıca %20 daha parlak SDR içeriğe sahip Liquid Retina XDR ekran, 1080p ön kamera, altı hoparlörlü ses sistemi, 22 saate kadar pil ömrü ve çok daha fazlası bulunuyor.

Yeni M3 çip ailesine gelince, bunlar kişisel bilgisayarlar için üretilen ve 3 nanometre teknolojisini kullanan ilk çipler. Ayrıca Dinamik Önbellekleme adı verilen ve her bir görevi tamamlamak için yalnızca gereken yerel bellek miktarını kullanacak ve böylece geri kalan her şey başka şeyler için kullanılabilecek yeni bir teknoloji kullanıyorlar. Ayrıca donanım hızlandırmalı ışın izleme özelliğini de ilk kez Mac’lere getiriyor.

Apple, yeni MacBook Pro’nun M3 Max modelinin en hızlı Intel tabanlı MacBook Pro’dan 11 kata kadar ve 16 inç MacBook Pro’nun M1 Max modelinden 2,5 kata kadar daha hızlı olduğunu vaat ediyor. M3 Pro’lu MacBook Pro, M1 Pro’lu 16 inç modelden %40 daha hızlı ve M3’lü 14 inç MacBook Pro, M1’li 13 inç MacBook Pro’dan %60 daha hızlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Youtube Premium iptal etme ve Youtube Music iptal etme nasıl yapılır?

Son olarak, Apple’a göre yeni MacBook Pro serisinin kasaları %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış ve “inanılmaz derecede dayanıklı”. Ayrıca “tüm mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş nadir toprak elementleri ve birden fazla baskılı devre kartında yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay lehimleme ve altın kaplama” kullanılıyor.

Bu, MacBook Pro serisine yapılan en son güncellemedir zira bu yılın başlarında 14 ve 16 inçlik modeller M2, M2 Pro ve M2 Max çipleriyle güncellenmiştir. 13 inç MacBook Pro ise en son 2022 yılında Apple M2 ile güncellenmişti ve halen Touch Bar içeren tek MacBook olma özelliğini taşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz