Apple HomePod üretimden kaldırıldı

0

Merhaba sevgili tekno bilim adamı okuyucuları; HomePod Şubat 2018’de piyasaya sürülmesinden üç yıl sonra, Apple şimdi Siri ile çalışan akıllı hoparlörü durdurdu çünkü piyasa bunu çok pahalı buldu.

Bunun yerine, Apple enerjisini sadece 99 $ fiyatla daha küçük, çok daha uygun fiyatlı HomePod mini’ye aktaracak. Apple, sarf malzemeleri tükenene kadar tam boyutlu HomePod’u satmaya devam edecek. Şirket ayrıca HomePod müşterilerine hizmet ve destek sağlamaya devam edecek.

HomePod Üretimi Sona Erdi

Bu haftanın başlarında, HomePod’un Space Gray sürümü ABD’de Apple’dan satın alınamaz ve teslim edilemez hale geldi. Gözlemciler, bunun yakında bir ürün yenilemesini gösterebileceğinden şüpheleniyorlardı, ancak ürünün şu anda resmi olarak kullanım ömrü sona erdi.

Üç yıl önce 349 dolardan başlayan tam boyutlu HomePod, anında gömülü bir dijital asistana sahip en pahalı akıllı hoparlör haline geldi. Mükemmel sese rağmen, Siri hoparlörü yüksek fiyat etiketi nedeniyle ağır bir şekilde eleştirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iMac Pro satıştan kaldırıldı!

Ses kalitesi açısından, HomePod bir ses mühendisliği başarısıdır. Hoparlör, tabanda yedi adet tweeter ile birlikte üste doğru dört inçlik bir woofer’ı barındırıyor. Gerçek zamanlı akustik optimizasyon sağlamak için hesaplamalı sesi ve Apple’ın özel silikonunu kullanır ve bir stereo çifti oluşturmak için iki hoparlörü eşleştirme gibi özellikler sunar.

HomePod
Apple HomePod

HomePod Mini Günü Kurtarır

Ne yazık ki, HomePod’u Nisan 2019’da 299 dolara düşürmek katkı sağlamadı. Amazon ve diğerlerinin uygun fiyatlı hoparlörleriyle rekabet edemeyen Apple, Kasım 2020’de ucuz 99 $’lık HomePod mini’yi piyasaya sürdü. Küçük bir pakette son derece büyük bir ses hoparlörüdür.

Aynı zamanda orijinalde eksik olan bir özelliği de var: Apple’ın mekansal farkındalık için U1 çipi, HomePod mini’nin odadaki konumunu algılamasına izin veriyor. Ek olarak, U1, HomePod mini ve daha yeni iPhone’lar arasında daha sorunsuz bir müzik, çağrı ve podcast aktarımına olanak tanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz