Apple Ekim Sonuna Kadar iPadOS 16.1 Güncellemesini Getirecek

0
Apple Ekim Sonuna Kadar iPadOS 16.1 Güncellemesini Getirecek
Apple Ekim Sonuna Kadar iPadOS 16.1 Güncellemesini Getirecek

Apple, iPad kullanıcıları için iPadOS 16.1 sürümünü yayınlamak için nihayet bir tarihe karar vermiş görünüyor. Şirketin yeni iPadOS sürümünü bu ayın sonuna kadar kullanıcılarına sunması bekleniyor. Yeni güncelleme, önümüzdeki birkaç gün içinde büyük bir hata veya sorun ortaya çıkmazsa, iPadOS 16.1 sürümünün 24 Ekim civarında piyasaya sürüleceğini iddia eden Mark Gurman aracılığıyla geliyor.

Ayrıca Apple’ın bu dönemde şirket için Ekim ayı kazanç çağrısına denk gelen bazı donanım duyuruları yapabileceğinden bahsediyor. iPadOS 16 sürümü, bu yılın başlarında WWDC 2022 sırasında sergilendi ve burada şirket yeni Stage Manager özelliğini tanıttı. Ancak beta sürümü birçok sorunla dolup taştığında ve özellik planlandığı gibi çalışmadığında erken vaatler boşa çıktı. Apple, iPadOS 16’nın piyasaya çıkışını Ekim ayına ertelemek zorunda kaldı ve şimdi Apple’ın iPadOS 16.1 sürümünü kendisinin sunması muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Ring Üretim Detayları, Potansiyel Satış Tarihleri Verildi
Apple Ekim Sonuna Kadar iPadOS 16.1 Güncellemesi
Apple Ekim Sonuna Kadar iPadOS 16.1 Güncellemesi

Yeni sürüm, piyasada bulunan bir dizi iPad’e gelecek, ancak Apple, Stage Manager özelliğini M1 destekli iPad’lerle sınırlıyor çünkü şirket, teknolojinin en iyi sonuçları vermesi için 8GB RAM’e ihtiyacı olduğunu söylüyor. Stage Manager, iPad kullanıcılarının, aralarında sorunsuz bir şekilde geçiş yapan birden çok uygulamayla çoklu görev yapmasına olanak tanır.

Bildiğiniz gibi, yeni iPad Air 2022 sürümü gerekli donanıma sahip, ancak iPad Air 2020 modeli, yalnızca 4GB RAM’e sahip olduğu için Stage Manager’ı kaçırıyor. Apple, bu özellikle ilgili sorunları çözmüş gibi görünüyor ve iPadOS 16.1 sürümünün bu ayın sonunda macOS Ventura sürümüyle birlikte genel kullanıma sunulacağını umuyoruz. Yeni lansmanlara gelince, Apple yeni bir tasarıma sahip yeni 10. nesil iPad’i ve belki de M2 ​​destekli iPad Profesyonellerini tanıtabilir. Her iki cihazın da iPadOS 16.1 sürümüyle birlikte piyasaya sürülmesi, şirket için ideal durum olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz