WhatsApp Bazı Kullanıcılara 1024 Üye İçin Grup Desteği Getiriyor: Ne Anlama Geliyor?

0
WhatsApp Bazı Kullanıcılara 1024 Üye İçin Grup Desteği Getiriyor: Ne Anlama Geliyor
WhatsApp Bazı Kullanıcılara 1024 Üye İçin Grup Desteği Getiriyor: Ne Anlama Geliyor

WhatsApp, yakında tüm kullanıcılarının bir grubun parçası olarak 1024’e kadar üyeye sahip olmasına izin verecek olan Gruplar özelliği ile büyüyor. Seçenek, bu hafta Android ve iOS için WhatsApp’ın beta sürümüne geçti; bu, önümüzdeki aylarda genel bir sürümün gerçekleşeceği anlamına geliyor. Beta sürümüne erişimi olan kullanıcılar, bir kişi yeni bir WhatsApp Grubu oluşturmaya çalıştığında mevcut olacak ve bu gruba 1024 üye ekleme seçeneğini görecekleri yeni seçeneği deneyebilir.

WhatsApp, insanların aynı konu etrafında birden fazla kişiyle etkileşim kurması için tek durak seçeneği haline gelen Gruplar özelliğinin potansiyelini ve popülerliğini fark ediyor. En popüler olanları aile WhatsApp grupları, çalışma WhatsApp grupları ve hatta insanların film, spor ve daha pek çok konuda ortak ilgi alanlarını paylaştığı gruplardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türk Girişimciden İlk Yerli Deniz Otomobili
WhatsApp Bazı Kullanıcılara 1024 Üye İçin Grup Desteği Getiriyor
WhatsApp Bazı Kullanıcılara 1024 Üye İçin Grup Desteği Getiriyor

WhatsApp, Gruplar özelliğini 256 üye ile başlattı ve daha sonra 512 üyeye itildi. Artık WhatsApp kullanıcıları bir grupta 1000’den fazla üyeye sahip olma seçeneğine sahip olacak. O zaman bile, bu rakamın, Telegram’ın grupları için desteklediği, insanların büyük bir grup insanla yanıt verebileceği, bahsedebileceği ve iletişim kurabileceği 2 lakh üyesinin çok altında kaldığını söyleyebilirsiniz.

Platformun kurucusu Pavel Durov, kısa süre önce Telegram’dan bahsetmişken, WhatsApp’ın bir gözetim aracı olduğunu ve platformun düzenli olarak güvenlik açıkları varsa şifreleme standartlarının hiçbir şey ifade etmediğini iddia etti. Açıklaması, WhatsApp’ın bazı güvenlik sorunları nedeniyle kullanıcıları bilgisayar korsanlarına maruz bıraktığı bildirilen kritik bir güncelleme yayınlamasından birkaç gün sonra geldi. WhatsApp da artık yıllardır kullandığımız mesajlaşma uygulaması değil. Günümüzde WhatsApp, İşletmelerin kullanıcılarıyla bağlantı kurmasına izin veriyor ve bazı durumlarda bu, kullanıcılar için bir WhatsApp spam sorunu yarattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz