Android Telefonda Mikrofon Sorunu ve Çözümü

0

Mikrofonunuzun düzgün çalışmadığını onayladıysanız, şimdi düzeltmek için yola çıkabilirsiniz. Telefonunuzun mikrofonunun arızalanmasının çeşitli nedenleri olduğundan, sorununuzu çözmek için farklı yollardan geçelim.

[toc]

Yeniden Başlatma ve Güncellemeleri Kontrol Etme

Bazen en kolay çözüm, en iyi çözümdür. Akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak, tüm işlemleri temizleyerek ve uygulamaları açarak sisteminizi yeniler. Sorununuza hızlı bir çözüm olabilir.

Menü görünene kadar güç düğmesini basılı tutun, ardından Güç> Kapat’ı seçin. Tekrar açmadan önce 30-60 saniye kapalı bırakın, ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Hızlı yeniden başlatma işe yaramazsa, Ayarlar> Sistem> Gelişmiş> Sistem güncellemesi veya benzeri altında bulunan yazılım güncellemelerini kontrol edin. Yeni bir yazılım güncellemesi genellikle mevcut sürümün sahip olabileceği ve mikrofonunuzu etkileyebilecek tüm hataları düzeltir.

Telefonunuzun Mikrofonunu Temizleyin

Telefonunuzu arada bir temizlemezseniz, mikrofon bağlantı noktası gibi cihazınızın küçük açıklıklarında kir birikebilir. Toz veya diğer küçük döküntüler içeri girebileceğinden, telefonunuzu silmek yeterli değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Hızlı İndex Alma Yöntemleri - Hızlı İndex Alma Teknikleri

Mikrofonunuz, genellikle telefonunuzun altında, USB konektörünün yanında bulunan küçük bir delik veya başka bir bağlantı noktasıdır. Küçük bir iğne veya benzeri bir şey alın ve mikrofonunuzu nazikçe temizlemek için kullanın. Diğer alternatif ise, tüm biriken döküntüleri gidermek için doğrudan ona üflemektir. Ancak, bunu yaparsanız, telefona daha fazla hava üflememeye dikkat edin.

Mikrofon

Ses Ayarlarını Yapılandırın

Bazı Android telefonlar, gürültü bastırma veya gürültü azaltma adı verilen bir özelliğe sahiptir. Gürültü bastırma, bir arama sırasında veya bir video kaydederken arka plan gürültüsünü azaltmaya yardımcı olur.

Bunun farkında olmayanlar için sonuç biraz kafa karıştırıcı gelebilir, bu nedenle mikrofonunuzda bir sorun olduğunu varsaymak kolaydır. Mikrofonunuzun iyi durumda olduğundan emin olmak için ayarı şu şekilde devre dışı bırakabilirsiniz:

  1. Git Ayarlar app.
  2. Seç Çağrı Ayarları veya Ses Ayarları.
  3. Arayın Gürültü Azaltma seçeneği ve devre dışı.
  4. Telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Superonline Şifre Değiştirme

Lütfen tüm Android telefonların bu özellikle birlikte gelmediğini ve sizin için farklı bir konumda görünebileceğini unutmayın.

Bu seçeneğin yanı sıra, telefonunuzu bir Bluetooth kulaklığa veya mikrofonlu başka bir cihaza bağlı bırakma şansınız da var. Bu durumda, telefonunuz bunu yerleşik mikrofon yerine birincil mikrofon olarak kullanacaktır.

Ayarlar> Bağlı cihazlar altında o anda neyin bağlı olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun . Etkin Bluetooth cihazlarını devre dışı bırakın ve sorununuzu çözmek için mikrofonu tekrar kullanmayı deneyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz