Android için YouTube, video kalitesi kontrollerini yeniliyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; YouTube, Android’de yenilenmiş video kalitesi kontrolleri sunarak kullanıcılara beğenilerine göre özelleştirmeleri daha kolay bir deneyim sunuyor.

Android Police, kullanıcıların tüm videolar için varsayılan akış kalitesini seçmelerine olanak tanıyan, “Daha yüksek görüntü kalitesi”, “Veri tasarrufu” ve “Otomatik” seçenekleriyle birlikte yeni kalite kontrollerini ilk fark edenler arasındaydı. YouTube önerir. YouTube, her seçenek için ayrıntılı bir açıklama sağlamaz, ancak “Daha yüksek resim kalitesi” seçeneği, içeriği muhtemelen 720p ve üzeri çözünürlükte oynatır.

Youtube Veri Tasarrufu Seçeneği

Veri tasarrufu seçeneği oldukça basittir ve muhtemelen içeriği daha düşük çözünürlükte oynatacaktır. Bu, yüksek hızlı internete erişimi olmayan veya bir veri sınırını yönetmesi gerekenler için harikadır. Son olarak, kullanıcıların belirli bir çözünürlük seçmesine izin verecek Gelişmiş bir seçenek var. Android Police, bu seçeneğin yalnızca tek tek videolar için olduğunu, yani 4K çözünürlüğü varsayılan seçeneğiniz yapamayacağınız anlamına geldiğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Mi 11 Pro 120W hızlı şarj ve çift batarya ile geliyor!

Bahsettiğimiz gibi, YouTube, bağlantınıza bağlı olarak çözünürlüğü ayarlayacak otomatik seçeneği önerir. Kullanıcılar, tekli videolar için oynatıcı seçeneklerinde akışların akış kalitesini değiştirmeye devam edebilir. Aynı kontroller, mobil ağlarda ve WiFi’de video kalitesini ayarlamak için kullanılabilir.

YouTube
YouTube

Video çözünürlüğü arasındaki farkı anlamayanlar için, bu yeni akış kontrollerinin anlaşılması daha kolay ve nihayetinde platformu daha erişilebilir hale getiriyor. Bundan bahsetmişken, Android’deki YouTube kısa süre önce yeni hareketlerle yenilenmiş bir video oynatıcı sayfası aldı ve kullanıcılara genel olarak iyileştirilmiş bir deneyim sağladı.

Örneğin, yenilemenin bir parçası olarak, video oynatıcı sayfası artık erişimi daha kolay olan ayarlar içermektedir. Daha kolay erişim için artık video oynatıcıda bir Kapalı Altyazı düğmesi görünürken, otomatik oynatma geçişinin video izlerken açılıp kapatılması da daha kolay.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   TikTok'un Soru-Cevap özelliği artık tüm kullanıcılar için mevcut

Android Police’e göre, yeni video kalitesi akış kontrolleri hem Android hem de iOS için yaygın olarak kullanıma sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz