Akıllı Telefonda Maksimum Ses Sınırı Nasıl Ayarlanır?

0
Akıllı Telefonda Maksimum Ses Sınırı Nasıl Ayarlanır
Akıllı Telefonda Maksimum Ses Sınırı Nasıl Ayarlanır

Herkese merhaba, bugün bu yazımızda size akıllı telefonunuzdaki maksimum ses sınırı nasıl ayarlayacağınızı göstereceğiz. Kulaklıkları veya kulakiçi kulaklıkları yüksek sesle dinlemenin zamanla işitme duyunuza zarar verebileceğini biliyor muydunuz? Hasar eşiği, ne kadar yüksek sesle ve ne kadar süreyle dinlediğinize bağlıdır. Tren veya uçak gibi gürültülü bir ortamdaysanız, sesi yanlışlıkla güvenli seviyelerin üzerine çıkarmak kolaydır. Özellikle bu ortamlarda kulaklıkları sık sık dinlerseniz, kulaklarınızı tehlikeye atma riskiniz vardır. O halde lafı daha fazla uzatmadan, bir cep telefonunun ses seviyesinin nasıl sınırlandırılacağını açıklayarak başlayalım.

Cihaza bağlı olarak, ses seviyesini sınırlamak için yerleşik kontrolleriniz olabilir veya bu görevi gerçekleştiren beğeninize göre bir uygulama bulmanız gerekebilir. Her iki yaklaşımda da, telefonun varsayılan maksimum ses seviyesini yok sayabilir ve düşürebilir ve bunu, örneğin telefonun gerçekten üretebileceğinin yüzde 75 veya 80’ine düşürebilirsiniz. Google’ın Android işletim sistemi (ses seviyesi çok yüksek olduğunda kullanıcıları uyarır), çeşitli telefon ve tablet modellerinin birçok versiyonunda mevcuttur, bu nedenle mevcut kontroller değişiklik gösterir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Artık PS5'te YouTube TV'ye erişebilirsiniz

Cep Telefonunda Maksimum Ses Sınırı Nasıl Ayarlanır?

iOS Cihazlarda

Adım 1: Apple cihazları 102dB’de maksimuma çıktığı için , %70’lik bir hacimde kalmak sizi güvenli bölgeye sokacaktır. Ayarlar > Sesler (veya Sesler ve Dokunuşlar) > Kulaklık Güvenliği altında bir yüksek ses seviyesi sınırı belirleyebilirsiniz.

Adım 2: Çocuğunuzun sınırı kaldırmasını önlemek istiyorsanız, Ayarlar > Genel > Kısıtlamalar > Kısıtlamaları Etkinleştir’e gidin ve kilitlemek için bir PIN ekleyin.

Android Cihazlarda

Adım 1: Tüm Android cihazlar bir ses sınırı belirlemenize izin vermez, ancak Samsung telefonları ve diğerleri yapar. Ayarlar > Ses (veya buna benzer bir şey) > Ses seçeneğine gidin ve varsa, sağ üstteki üç noktalı menüye dokunun, ardından özelliği Açık hale getirmek için Diğer seçenekler veya Medya ses sınırlayıcı’yı seçin veya radyo düğmesine dokunun. Burada, ses sınırlayıcıyı açabilmeniz, maksimum bir yüzde belirleyebilmeniz ve hatta ses sınırını kilitlemek için bir PIN ayarlayabilmeniz gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy M12 satış rekoru kırdı!
Akıllı Telefonda Maksimum Ses Sınırı
Akıllı Telefonda Maksimum Ses Sınırı

Adım 2: Bu seçeneğiniz yoksa veya bir sınır belirlemek istiyorsanız bir uygulama kullanabilirsiniz. Ses Kilidi, kapsamlı ses kontrolü seçenekleri sunar. Tam ekran reklamlar can sıkıcı olsa da, yalnızca gelişmiş ayarları değiştirdiğinizde devreye girerler.

Telefonunuzda maksimum ses sınırı nasıl belirlenir makalemizi beğeneceğinizi umuyoruz. Hem Android hem de iPhone, tehlike bölgesine girdiğinizde sizi uyaran maksimum ses veya maruz kalma uyarılarına sahiptir. Bunları göz ardı etmeyin, ancak sesi biraz kısın çünkü genellikle bu uyarılar 85+dB(SPL)’ye kadar devreye girmez. Makalemizi beğendiyseniz, lütfen başkalarıyla paylaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz