Masaüstünde ve Dizüstü Bilgisayarda WhatsApp Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir?

0
Masaüstünde ve Dizüstü Bilgisayarda WhatsApp Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir
Masaüstünde ve Dizüstü Bilgisayarda WhatsApp Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir

Herkese merhaba, bugün bu yazıda size masaüstü ve dizüstü bilgisayarda WhatsApp bildirimleri nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz. WhatsApp, dünyanın her yerindeki insanlar için çok faydalı bir hizmettir. Uygulama kullanıcılarının karşılaştığı tek sorunlardan birinin uygulamayı henüz indirmemiş olan arkadaşları ve aile üyeleriyle iletişim kuramamak olduğunu tespit ettik. WhatsApp, yalnızca hesabı olan kullanıcıların platformdaki diğer kullanıcılarla sohbet etmesine izin verir. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

WhatsApp artık telefonunuz hariç dört cihaza kadar hesabınıza bağlanmanıza izin veriyor. Anlık metin mesajını bir PC veya dizüstü bilgisayarda kullanmak istiyorsanız, WhatsApp Web ve WhatApp masaüstü uygulaması çok yararlı olabilir. Masaüstü için WhatsApp kullanırken, bazen kullanıcılar uygulamadan veya web sayfasından bildirim alamadıklarında bir sorun bildirirler. Bugün size masaüstü veya dizüstü bilgisayarda WhatsApp Web ve WhatsApp için masaüstü bildirimlerini nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Fold One UI 3.1 güncellemesini alacak

Masaüstünde ve Dizüstü Bilgisayarda WhatsApp Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir?

Adım 1- WhatsApp Web’i web tarayıcınızla veya PC’nizdeki WhatsApp uygulamasıyla açın

Adım 2 – Menü’ye tıklayın veya Ayarlar’a gidin

Adım 3-  Şimdi, Bildirimler’e tıklayın

Adım 4-  Burada, mesajlar için üç seçenek göreceksiniz – Mesaj bildirimleri, Önizlemeleri Göster, Tepki bildirimlerini göster ve gelen mesajlar için sesi etkinleştirme/devre dışı bırakma seçeneği

Adım 5- Yeni mesajlar için bildirimleri görmek için Mesaj bildirimleri kutusunu işaretleyin. WhatsApp penceresinde olmasanız bile bildirimler görünecektir.

Adım 6- Mesajları önizlemek için ‘Önizlemeleri Göster’ kutusunu işaretleyin.

Adım 7- Mesaj tepkileri için bildirimleri etkinleştirmek için Tepki bildirimlerini göster’i işaretleyin. Bildirim özelliklerini devre dışı bırakmak için bu kutulardan herhangi birinin işaretini kaldırabileceğinizi unutmayın.

Adım 8-  WhatsApp’ın gelen mesajlar için ses çalmasını istiyorsanız, Sesler seçeneğini işaretleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Snapchat Silinen Fotoğrafları 1 Dakikada Geri Getirme | (Snapchat'in En Popüler Özellikleri)
Masaüstünde WhatsApp Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir
Masaüstünde WhatsApp Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarda WhatsApp bildirimlerinin nasıl etkinleştirileceği hakkındaki makalemizi beğeneceğinizi umuyoruz. Okuyucular, seçilen bireysel veya grup sohbetleri için bildirimleri de yönetebileceklerini unutmamalıdır. Telefonunuzda bir bireysel veya grup sohbetini sessize alırsanız, WhatsApp Web ve Masaüstünde de sessize alınacağını unutmayın. Bunun dışında diğer tüm bildirim ayarları telefon ve bilgisayardan bağımsızdır ve birbirini etkilemez. Makalemizi beğendiyseniz, lütfen başkalarıyla paylaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz