Akıllı Telefon Satışlarında Beklenmedik Büyüme

0
akilli-telefon-satislarinde-beklenmedik-büyüme

Günümüzün teknoloji haberleri serisinin içerisinde yer alan bir başka haberimiz ise akıllı telefon satışlarının enteresan şekilde yükselmiş olması.

Bağımsız araştırma şirketi Canalys’in yaptığı 2021 ilk çeyrek değerlendirmesine göre akıllı telefonların satış ve kullanım oranlarında büyük bir artış gösterildi.

Tüm dünya genelini etkisi altına alan Corona virüs salgını teknoloji odaklı pek çok sektörün çalışma şeklini değiştirerek yaşanılan sorunları da beraberinde getirdi.  Fakat yaşanılan bu sıkıntıların yanında akıllı telefon sektörü, pandeminin olumsuz durumlarından çok da etkilenmişe benzemiyor.

Yapılan araştırmalarda akıllı telefon satışlarının oldukça arttığını özellikle de yeni yılın ilk çeyreğinde geçen yıla oran ile büyüme olduğu açıklandı.

Canalys tarafından açıklanan raporlara göre akıllı telefon satışları 2021 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 27 oranında artış gösterdi. Araştırma şirketi tam satış rakamlarını da açıklayarak 347 milyon adet satışın olduğunun altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Range Rover İlk Elektrikli SUV'unu Çarpıcı Görüntülerle Tanıttı

Samsung Yine Lider KonumdaHer yıl yapılan araştırmalar sayesinde birçok telefon markasının yıl içerisinde yapmış olduğu satışlar ve büyüme oranları açıklanıyor. Geçtiğimiz yıl yapılan araştırmalar sonucu 2020 yılının ilk çeyreğinde 59,6 milyon akıllı telefon satışı olurken bu yıl yaklaşık yüzde 27-28’lik bir artış ile birlikte 76,5 milyon adet satış oldu.

akilli-telefon-satislarinde-beklenmedik-büyüme
akilli-telefon-satislarinde-beklenmedik-büyüme

Samsung satılan 76,5 milyon adetin yüzde 22’sine sahip olurken yüzdenin diğer kalanını diğer şirketler tamamladı. İkinci sıra İOS devi Apple tarafından geldi. Geçtiğimiz yıl rakamlarına göre 37,1 milyon adet satış yapan Apple yüzde 41 oranda bir büyüme ile bu yıl 52,5 milyon satış yaptı.

Listenin üçüncü sırasında ise 49 milyon adetlik satış ile Çin’in önemli markalarından Xiaomi bulunmaktadır. Xiomi markasını Oppo ve Vivo takip ederken son sırada 18 milyon ile Huawei bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz