Adobe, üretken yapay zeka için yeni Firefly araçlarını piyasaya sürüyor

0
Adobe, üretken yapay zeka için yeni Firefly araçlarını piyasaya sürüyor
Adobe, üretken yapay zeka için yeni Firefly araçlarını piyasaya sürüyor

Adobe, Mart ayından bu yana ürünleri 3 milyardan fazla görüntü üreten Firefly paketi kapsamında bir dizi yeni araç yayınlayarak, üretken yapay zeka konusundaki kararlılığını artırıyor.

Los Angeles’ta düzenlenen yıllık yaratıcılık konferansı MAX sırasında, yaratıcı yazılım sağlayıcısı diğer özelliklerin yanı sıra Firefly Image 2 ve Firefly Vector’u tanıttı. Yaratıcı yapay zeka platformuna yapılan bu eklemeler Adobe Stock gibi lisanslı içerikler üzerinde eğitildi. Mattel, NASCAR ve IBM gibi markalar iş akışlarını hızlandırmak için Firefly paketini yaratıcı süreçlerine dahil etti.

Mattel Genel Müdürü ve Baş Tasarım Sorumlusu Chris Down yaptığı açıklamada, “Adobe’nin yaratıcı araçları, Barbie ve Hot Wheels gibi sevilen markalar da dahil olmak üzere Mattel’deki tasarım süreçlerimizde önemli bir rol oynamaya devam ediyor” dedi. “Adobe Firefly, iş akışlarımızı güvenilir özelliklerle geliştirerek fikir aşamasından uygulamaya kadar ilham ve üretkenlik sağlıyor.”

Firefly Image 2, görüntü çıktı kalitesini artıran yaratıcı kontroller sunarken Firefly Vector, ilham bulma, ruh hali panoları oluşturma ve ürün ambalajı, marka logo tasarımları ve web sitesi geliştirme dahil olmak üzere pazarlama ve grafik oluşturma gibi görevleri hızlandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020 Model Honda CR-V Fiyat Listesi

Adobe Jeneratif Yapay Zeka Başkan Yardımcısı Alexandru Costin, “Daha fazla içeriği daha kişiselleştirilmiş bir şekilde oluşturmak isteyen pazarlamacılar için bir içerik tedarik zinciri sorunu görüyoruz” dedi. “Adobe’nin üretken yapay zeka özellikleri, yaratıcı profesyonellerin daha fazla varyasyonu daha hızlı keşfederken daha üretken ve yaratıcı olmalarını sağlayarak [bunu mümkün kılıyor].”

Adobe Firefly
Adobe Firefly

Daha İnce Ayrıntılar, Daha Yüksek Görüntü Kalitesi

Adobe Firefly Image 2’deki gelişmiş yaratıcı kontroller, gelişmiş görüntü kalitesi ve saç ve gözenekler gibi karmaşık ayrıntıların yakalanması gibi insan öznelerinin hassas bir şekilde işlenmesini sağlar. NextGen görüntü modelleme aracı, kullanıcıların yaratıcı vizyonlarına daha uygun görüntüler oluşturmak için istemlerini hassaslaştırmalarına yardımcı oluyor.

Generate Match adı verilen bir özellik, kullanıcıların Firefly Image 2’ye kendi referans görüntülerini yükleyerek belirli görüntü stillerini taklit etmesine ve bunları çıktısına dahil etmesine olanak tanıyor. Bu özellik, sanatçıların ve pazarlamacıların marka yönergelerine uymalarına yardımcı oluyor. Costin, “Adobe görüntünün içeriğini değil, yalnızca stilini alıyor” dedi.

Bu yeni gelişmeler, Adobe Firefly’ın ilk neslini kullanan tüketicilerden gelen geri bildirimlerle ortaya çıktı. Yorumlar, kullanıcıların üretkenliğini ve yaratıcılık deneyimini artırmayı amaçlayan daha yüksek çözünürlük özellikleri ve stil emülasyonu için görüntü yükleme seçeneği gibi iyileştirme talepleri arasında değişiyordu. Bu geri bildirimler, Adobe’nin yarım milyon üyeli Discord topluluğunun yanı sıra Firefly web uygulamasındaki derecelendirme sistemi aracılığıyla toplandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xbox Series X satış fiyatı ne kadar olacak?

İlham ve Ruh Hali Panosu Oluşturma

Pazarlamacıların ruh hali panoları ve ürün maketleri gibi yaratıcı süreçleri Firefly Vector ile üretken bir yapay zekaya kavuşuyor.

Adobe, şu anda beta aşamasında olan Firefly Vector aracılığıyla Adobe Illustrator’ın yapay zeka yeteneklerini kullanıyor. Illustrator’daki Metinden Vektör Grafiğine özelliği, Adobe’nin Photoshop’taki Generative Fill özelliğine benzer bir şekilde, metin komutları aracılığıyla çok çeşitli düzenlenebilir vektör grafikleri oluşturuyor.

Yeni model, Adobe Stock gibi lisanslı içerikler ve telif hakkının sona erdiği kamu malı içerikler üzerinde eğitildi ve sahneler, simgeler ve desenler konusunda uzmanlaşmış yüksek kaliteli vektör çıktısı üretiyor. Yerleşik araçlar, insanların şişe veya tişört gibi fiziksel nesnelerin görüntülerini yakalamasına ve logolar gibi vektör sanatını bu nesnelere hassas ve kolay bir şekilde uygulamasına olanak tanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz