9 kilodan daha hafif elektrikli bisiklet olur mu? İşte karşınıza en hafif elektikli bisiklet!

0
61

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri,

HPS firmasının ürettiği HPS Domestique modeli, dünyanın en hafif elektrikli bisikleti olarak anılıyor. Zaten yol / yarış bisikletlerinin hafif olmasına oldukça alışkınız. Fakat üstüne bir de elektrikli motor eklenince pek de hafif olacağını düşünmeyiz. HPS firması da yeni modelinde hafiflik üzerine yoğunlaşmış ve elektrik motoruna sahip olan bu bisikleti 9 kilodan daha hafif hale getirmeyi başarmış.

Öyle ki eğer elektrikli motoru çıkartırsanız, bisikletin ağırlığı 1.2 kilogram daha da hafifler. Gerçekten hem elektrikli olmasıyla hem de hafif olmasıyla oldukça tercih edilebilir duruyor. Peki fiyatı tercih edilebilir duruyor mu?

HPS Domestique fiyatı ne kadar?

Hafifliği ile gündeme gelen bu elektrikli bisikletin fiyatı tamı tamına 12 bin euro. Elbette ki bu bisikleti alacak olan kişilerin parası zaten olacaktır. Fakat bu bisiklet elektrikli motoruyla beraber 200W gücüne kavuşuyor ve 25 km/s hız seviyesine kadar pedal desteği sağlıyor. Yani parasını hak ediyor diyebiliriz. Zira bu motorla beraber bu kadar hafif bir model ortaya çıkarmak gerçekten ustalık işi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz