Windows 10 Haritalar nedir? Windows 10 Harita indirme – 2021

0
27

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri, bu yazıda sizlere Windows 10 Haritalar nedir? Windows 10 Harita indirme – 2021 konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Google, Microsoft gibi şirketlerin bizlere sunduğu internet teknolojilerinden birisi de harita uygulamaları. Özellikle bu harita uygulamaları, birçok kez hayat kurtarıcı olabiliyor. Çünkü istediğimiz her yere cihazlarımızda bulunan haritalar sayesinde gidebiliyoruz. Google Maps’in rakibi olan Windows 10 Harita’yı indirebilmeniz için yapmanız gerekenleri bu yazıda sizlere anlattık.

Windows 10 Haritalar özellikleri neler?

windows haritalar
windows-10-haritalar
 • Sürüş ve yürüyüş güzergahında birden fazla durak dahil olmak üzere sürüş, yürüyüş ve toplu taşıma yol tariflerini öğrenin.
 • Çoklu aramaları, adresler, işletmeler, restoranlar, oteller ve ilgi çekici yerel yerler gibi öğeleri de içerecek şekilde tek bir haritada görün.
 • Windows Ink ile yol görünümü haritanıza notlar, çizimler ve ekler ekleyin.
 • Sürüş ve toplu ulaşım yol tariflerinde trafik, paralı yollar veya aktarma gibi unsurlardan kaçınmak için alternatif rotaları seçin.
 • Gideceğiniz yere vardığınızda, Haritalar’ın aracınızı nereye park ettiğinizi hatırlamanıza yardımcı olmasına izin verin.
 • Haritaları indirin ve İnternet bağlantınız olmasa bile kullanın.
 • Tüm Windows kişisel bilgisayar ve telefonlarınızda favorilerinizi ve koleksiyonlarınızı görün ve geçmişi arayın.
 • 200’den fazla şehrin ve yerel yapının ayrıntılı görünümüyle dünyayı 3B olarak keşfedin.
 • Streetside görüntüleriyle baktığınız yerin 360° panoramasını görün.
 • Güncel trafik durumunu, kameraları ve trafik olaylarını haritada görün ve seyahatinizi buna göre planlayın.
 • Telefon numaraları, yol tarifleri, adresler, çalışma saatleri ve incelemeler gibi ayrıntılı işletme bilgilerine ulaşın.
 • Sokak sokak sürüş ve yürüyüş yol tariflerini yazdırın ve paylaşın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Parmak izi bırakmayan telefon: OnePlus 8T için resmi video geldi!

Windows 10 harita indirme nasıl yapılır?

Öncelikle Windows 10 haritalar uygulamasının en iyi özelliklerinden birisi de haritaları çevrimdışı olarak görebilmek. İnternet bağlantısı varken dilediğiniz haritayı indirip yine dilediğiniz zaman internetiniz olmasa dahi görebiliyorsunuz. Peki Windows 10 harita nasıl indirilir?

Windows 10 Harita indirme

 • Windows 10 Haritalar uygulaması, Windows 10 işletim sistemine sahip her bilgisayara varsayılan olarak kuruluyor. Yani arama bölümüne “Haritalar” yazdığınız zaman, bu uygulamayı görebiliyorsunuz. Peki uygulamanın içerisinde harita nasıl indirilir?

Haritalar uygulamasını açtıktan sonra sol alt bölümde görebileceğiniz ayarlar kısmının içinden çevrimdışı harita indir bölümüne gelin. Arından hangi ülkenin haritasını indirmek istiyorsanız, o ülkeyi seçin. Bunları yaptıktan sonra indirme başlayacaktır.

İnternete bağlı değilken bile kullanabileceğiniz için internete ulaşamadığınız zaman oldukça faydalı oluyor bu uygulama. Özellikle de şebekenin olmadığı yerlere aktif olarak gidiyorsanız, bu uygulamayı kesinlikle kullanmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın yakında çıkacak M2 çipi seri üretime giriyor

Windows 10 nedir?

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilen, Windows NT ailesinden bir işletim sistemidir. Windows NT ailesinin son çıkan sürümüdür. Windows 8.1’in halefi, yaklaşık beş yıl önce yayınlandı, 15 Temmuz 2015’te üretime sunuldu ve genel olarak 29 Temmuz 2015’te piyasaya sürüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz