600 beygire varan gücüyle elektrikli Audi: e-tron GT 2021 gümbür gümbür geliyor!

0
150

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri,

Premium tarafındaki en kaliteli üreticilerden biri olan Audi, elektrikli otomobiller konusunda kendini oldukça geliştirdi. Öyle ki artık elektrikli otomobillerde en performanslıları üretecek seviyeye gelmiş durumda. Bu konuda adeta kral olmak üzere diyebiliriz.

Audi e-tron GT 2021 598 beygire sahip

Yeni elektrikli ve performanslı bir otomobil olan Audi e-tron GT, 598 beygir güç ve 487 km menzile sahip. Bu kadar güçlü bir otomobilde böylesine fazla bir menzil sunduğu için aslında baya bir iddialı.

Elbette ki rakip firmalar da boş durmayıp bu otomobile rakip olacak otomobiller üreteceklerdir. Bu muazzam savaşın kazananı muhtemelen insanlık olacak çünkü elektrikli otomobiller, içten yanmalı otomobillere göre oldukça sağlıklı.

Nitekim elektrikli otomobillerin doğasında olan yüksek tork ve buna bağlı olarak ortaya çıkan kısa sürede yüksek hızlara ulaşma gibi detaylar gerçekten herkesi meraklandırıyor. Audi e-tron GT, motor gücü ve menzilin yanında bir de 800V hızlı şarj desteğiyle geliyor. Ayrıca otomobilin bataryası yüzde 5 seviyesinden yüzde 80’e kadar yalnızca 22,5 dakika içinde doluyor. Sadece 5 dakika bekleyerek yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile sahip olabilmek harika olsa gerek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz