30’dan Fazla Gezegende Hayat Olabilir

0
23
Gezegenlerde Hayat
Gezegenlerde Hayat

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere Dünya gibi başka gezegenlerde de hayat olabileceği konusunda bir araştırmadan bahsedeceğiz.

Yaşam olan başka gezegenler var mı?

Şuanda net olmasa da olabileceği varsayılıyor.

Samanyolu Galaksisi'nde Dünya'ya benzeyen başka gezegenler var mı?

Evet var.

Galaksiler Dünya'nın geleceği hakkında bilgi verir mi?

Evet geleceği hakkında da bilgi veriyor.

Bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalara göre Samanyolu Galaksisi’nde birçok gezegende hayat olabilir. Bunun için birçok farklı hesaplama yapıldı ve Dünya’nın geleceğine de ışık tutuldu.

Gezegenler
Dünya’ya benzeyen gezegenler

İngiltere’de yer alan Nottingham Üniversitesi bilim insanları çarpıcı gerçeklerle bizleri yüzleştirdi. Galakside Dünya’nın evrimine benzeyen pek çok gezegen olduğu ifade edildi. Yapılan çalışmalar sonucu Dünya’nın aslında yaşam olarak uzun süre devam edemeyeceği ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Araç İçi Kamera Tavsiyeleri – Uygun Fiyatlı – 2021 Yılı
İlginizi Çekebilir: Dünya’nın Manyetik Alanı Giderek Güçsüzleşiyor

 

Dünya İle Aynı Şekilde Oluşan Gezegenler Bulunuyor

Araştırmacı Christopher Conselice, Dünya’daki gibi yaşam formlarının oluşması için 5 milyar yıllık bir süreç olması gerektiğini bildirdi. Bu bakış açısıyla bakıldığında da galakside aynı şekilde oluşan birçok gezegen olduğu ortaya çıkıyor. Evrime kozmik ölçüde bakmaya çalışan bilim insanları, Astrobiyolojik Kopernik Sınırı adı verilen bir hesaplama yöntemi kullanıyor.

Gezegenlerde-hayat
Gezegenlerde Hayat

Astrobiyolojik Kopernik Sınırı’na göre yaşam 4.5 veya 5 milyar yıl içinde oluşmaya başladı ve bu şekilde oluşan birçok gezegen daha var. Zeki yaşam formları metaller açısından zengin ortamlarda oluşuyor ve Dünya’da bu bulunan yaşam formları da bu şekilde oluşmuş.  Ancak tespit edilen gezegenler Dünya’ya 17000 ışık yılı uzakta olduğu için henüz iletişim kurulamıyor. Radyo sinyalleri bu gezegenlere gönderiliyor ve ancak alınan dönüşlerle gerçekler tam olarak bilinebilir. Aynı zamanda gelen sonuçlar Dünyamız için de çok önemli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   IMEI Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz