2500-3000 TL Arasındaki En İyi Laptop Modelleri

0
29

Diz Üstü bilgisayarlar hayatımızı kolaylaştıran ve gittiğimiz her yerde çeşitli hesaplarımızı takip edebilmemize, işlerimizi yapmamıza ya da bunun gibi her türlü bilgisayar desteği isteyen her şeyde bizlere yardımcı olan araçlardır diyebiliriz.Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bugün belirli bütçeye göre laptop modellerini sizler için derledik.

Laptop kullanımı günümüzde oldukça yaygın bir durum olup her sektörden ve yaştan kişilerin kullanmaya ihtiyaç duydukları bir teknoloji haline gelmiştir.

Elbette bunun en büyük nedeni internet ve bilgisayar teknolojilerin her alanda kullanılmaya başlamasıdır. Piyasaya baktığımızda binlerce laptop modelleri görebiliriz.

Fiyatları ve markaları, özellikleri vb. birbirinden farklı olan bu kadar ürün içerisinde elbette kullanıcı için en önemlisi kendisine uygun olan bir laptop tercih etmesidir.

Gerek fiyatı ile gerekse de sahip olduğu özellikleri ile de müşteriye hitap eden bir laptop bulmak çok kolay olmasa da bizler bu konuda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Bunun içinde en merak edilen ve en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan 2500 ve 3000 tl arasındaki en iyi laptop modelleri hangileridir sorusunu cevaplayarak sizler için kısaca derledik.

HP 6MQ83EA4 250G7 İ37020U

2500- 3000 tl arasındaki en iyi laptop modelleri arasında seçtiğimiz ilk laptop modelimiz HP 6MQ83EA4 250G7 İ3702OU bilgisayarı oldu. HP’nin bu modeli müşteriler arasında oldukça fazla tercih edilmiş olup geri dönüş olarak da birçok kullanıcı tarafından da beğenilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xbox Series S fiyatına 1000 TL'yi geçen indirim!

Oldukça sevilen bu modelin fiyat ve performans açısından bakıldığında laptop olarak gerçekten de beğeniyi hakeden bir ürün olduğunu düşünüyoruz. Bu laptop modelimizin sıfır fiyatı 3000 tl civarında fiyatlarda piyasa da yer alırken ikinci elleri biraz daha düşük fiyatlara verilmektedir.

Mutlaka Okumalısın : Samsung Galaxy Book Ion 2020 Tanıtıldı!

 

Özellikleri açısından da bilgisayarı incelediğimizde gözümüze ilk çarpan detay modelin sahip olduğu ekran çözünürlüğü ve özellikleri oluyor. Laptop 1366 x 768 çözünürlükte ve 15.6 inç boyutuyla oldukça göz dolduran ve yeterli bir görünüm sağlamaktadır.

İşlemci modeline ve hızına bakıldığında modelin İntel core i3 7020u, işlemci hızının ise 3.0 GHz olduğu görülmektedir. Bu laptop modelimizde işletim sistemi ise Windows 10 olarak yer almıştır. Bilgisayar sistem hafızasının 8GB, sabit disk alanının da 1TB olduğu görülmüştür.

Lenovo V155- 15 API Ryzen5 3500U

Evet, 2500- 3000 tl arasındaki en iyi laptop modelleri arasında seçtiğimiz ikici laptop bilgisayarımız Lenovo V155-15 API Ryzen5 3500U dizüstü bilgisayarı oldu.

Oldukça sevilen ve tercih edilen Lenovo markasının bu modeli oldukça kullanışlı ve kullanıcının hemen hemen her ihtiyacına yeterli gelmektedir. Özellikle iş ya da okul için tercih edilen bu bilgisayar bazı oyunlar içinde kullanılabilmektedir.

Lenovo V155-15 API Ryzen5 3500U modelinin özelliklerinden sizlere bahsedecek olursak ekran kartının AMD Radeon Vega 8 olduğu ve ekran kartı hafızasının 1GB, ekran boyutunun da 15.6 inç büyüklükte olduğu görülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi İnstagram Hikaye Oluşturma Uygulamaları 2020

Ayrıca ekranın full HD özelliğine sahip olduğunu da belirtmek isteriz. Genel olarak kullanıcılarının beğenisini kazanmış olan bu laptop modeli işlemci olarak Ryzen 5 3500U olduğu ve 4 çekirdekli bir sistem olduğu belirtilmektedir.

İşlemci hızına bakıldığında ise 2.1 GHz olduğu da görülmektedir. Bilgisayarın sistem belleğinin 8GB SSD kapasitesinin ise 250 GB olduğu da bildirilmiştir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Lenovo markasının bu model dizüstü bilgisayarı çoğunlukla iş ya da çeşitli ofis ihtiyacı için kullanılmaktadır.

Mutlaka Okumalısın : Lenovo ThinkBook 13s İncelemesi

Acer A315-42 Ryzen5 3500U

Üçüncü olarak tercih ettiğiniz laptop modelimiz Acer A315-42 Ryzen5 3500U modeli olmuştur. Acer’in bu modeli de yine fiyat ve performans açısından kullanıcıları tarafından oldukça beğeni toplamıştır.

Acer markasının bu modelinin özelliklerine kısaca baktığımızda ekran boyutunun 15.6 inç olduğu, ekran kartının AMD Radeon 540 ve ekran kartı hafızasının da 2GB olduğu görülmüştür. Bu bilgisayarın ekran çözünürlüğünün ise 1920 x 1080 ‘ e kadar yükseldiği bildirilmiştir.

Ayrıca bu laptop modelinin işlemci tipinin AMD Ryzen5 3500U, işlemci hızının 2.1 GHz olduğu ve işletim sisteminin de Linux olduğu belirtilmiştir. Bilgisayar sisteminin belleğinin 4GB, SSD kapasitesinin ise 256 GB olduğu da yine görülen diğer özelliklerden bir tanesidir.

Kullanıcıları tarafından olumlu geri dönüş alan bu laptop bilgisayar genellikle iş ve ofis çalışmalarında kullanılmak üzere tercih edilen bir model olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz