Zuckerberg Threads’in aylık 150 milyon aktif kullanıcısı olduğunu açıkladı

0
Zuckerberg Threads'in aylık 150 milyon aktif kullanıcısı olduğunu açıkladı
Zuckerberg Threads'in aylık 150 milyon aktif kullanıcısı olduğunu açıkladı

Instagram’ın yan kuruluşu Threads günler geçtikçe istikrarlı bir hızla büyüyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin 1Ç 2024 kazanç çağrısı sırasında Threads’in aylık 150 milyon aktif kullanıcıyı geçtiğini açıkladı.

Threads Hızlı Bir Şekilde Büyüyor

Zuckerberg yaptığı açıklamada [PDF] şunları söyledi: Threads de iyi büyüyor. Şu anda aylık 150 milyondan fazla aktif kullanıcı var ve genel olarak görmeyi umduğum yörüngede ilerlemeye devam ediyor. Kızlarım Taylor Swift’in artık Threads’te olduğunu söylememi isterdi — bu bizim evde büyük bir olaydı.

Threads Hızlı Bir Şekilde Büyüyor
Threads Hızlı Bir Şekilde Büyüyor

Meta, Threads’i ilk olarak geçen yıl Temmuz ayında Android ve iOS için metin öncelikli bir sosyal medya uygulaması olarak piyasaya sürdü. Niantic’in Pokémon GO’sunu geride bırakarak bir haftada 150 milyon indirmeye ulaşan en hızlı uygulama oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Hesabı Silme

Uygulama, piyasaya sürüldükten sadece iki saat sonra iki milyon kullanıcıyı bünyesine katarak anında başarıyı yakaladı. Bunun nedeni Threads’in kullanıcıların Instagram kimlik bilgilerini kullanarak profillerini oluşturmalarına ve Instagram kullanıcılarını önceden takip etmelerine izin vermesiydi.

Bu olay Meta için o kadar büyüktü ki Mark Zuckerberg 11 yıl sonra Twitter (şimdi X) hesabında bir meme yayınladı. Threads sonraki haftalarda şirketin beklentilerini aşarak on milyonlarca kullanıcı çekti.

Ancak sosyal medya uygulaması o dönemde bazı temel özelliklerden yoksundu. Instagram başkanı Adam Mosseri, kullanıcıları birkaç özelliğin “listede” olduğu konusunda temin etmek için öne çıktı. Threads başlangıçta kullanıcıların Instagram hesaplarını silmeden profillerini silmelerine izin vermiyordu, bu karar gelecekteki bir güncellemede değiştirildi.

Zuckerberg, “Değerli özellikler sunmaya ve topluluğu ölçeklendirmeye devam ettikçe Threads de iyi bir ilgi görmeye devam ediyor” dedi. Referans olarak, sosyal medya uygulaması Ekim 2023’ten bu yana aylık 50 milyon kullanıcı ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PlayStation 5 oyunları neredeyse konsoldan daha pahalı!

İlk çekişten sonra büyümesi biraz yavaşladı, ancak Threads uygulamasına yeni özellikler sunmaya devam etti. Geçtiğimiz aylarda Threads, web arayüzü, ters kronolojik arama, hashtag’ler, Takip Edilenler sekmesi, dil çevirisi ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli özellikler ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz