YouTube Arama Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz?

0
YouTube Arama Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz
YouTube Arama Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz

YouTube eğlence, haber ve eğitim için harika bir kaynaktır. Ancak dikkatli değilseniz, aynı zamanda bir utanç kaynağı da olabilir. Bunun nedeni, YouTube’un sitede aradığınız her şeyi takip etmesidir. Bu nedenle, daha önce utanç verici veya tartışmalı bir şey aradıysanız, YouTube arama geçmişinizde saklanıyor olma ihtimali yüksek. Bu makalede, kimsenin aradığınız şeyi görmemesi için YouTube arama geçmişinizi nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

YouTube Arama Geçmişinizi Silmenin Artıları ve Eksileri

Talimatlara girmeden önce, YouTube arama geçmişinizi silmenin artılarını ve eksilerini düşünmek için biraz zaman ayırmaya değer.

Artıları

  • Gizliliğinizi korumanın iyi bir yolu. Birinin aradığınız şeyi görmesinden endişeleniyorsanız, arama geçmişinizi silmek izlerinizi gizlemenin iyi bir yoludur.
  • Ayrıca, YouTube önerilerinizi iyileştirmenize yardımcı olabilir . YouTube, size gösterdiği içeriği kişiselleştirmek için arama geçmişinizi kullanır. Bu nedenle, belirli video türlerini görmekle ilgilenmiyorsanız arama geçmişinizi silmek YouTube’un size daha alakalı içerik göstermesine yardımcı olabilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Business Solutions Navision

Eksileri

  • Daha önce izlediğiniz videoları bulmanızı zorlaştırabilir. Aynı videoları sık sık izliyorsanız, arama geçmişinizi silmek onları bulmanızı zorlaştırabilir.
  • YouTube’u daha az kişiselleştirebilir. Bahsettiğimiz gibi YouTube, size gösterdiği içeriği kişiselleştirmek için arama geçmişinizi kullanır. Bu nedenle, arama geçmişinizi silerseniz YouTube size o kadar alakalı içerik gösteremez.
YouTube Arama Geçmişi Silme
YouTube Arama Geçmişi Silme

Mobil Cihazda YouTube Arama Geçmişinizi Nasıl Temizlersiniz?

YouTube arama geçmişinizden kurtulmaya hazır mısınız? İşlem oldukça basittir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • YouTube uygulamasını başlatın.
  • Ana ekranın sağ üst köşesindeki profil simgenize dokunun.
  • Ortaya çıkan menüden YouTube’daki verilerinizi seçin.
  • Aşağı kaydırın ve YouTube Arama Geçmişi altında YouTube Arama Geçmişinizi Yönetin üzerine dokunun.
  • Sil’e dokunun ve tercih ettiğiniz silme süresini seçin ( Bugün sil, Özel aralığı sil ve Tüm zamanları sil ).
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitch Hesap Silme

Bir bilgisayar kullanıyorsanız adımlar benzerdir; sadece ilgili istemlere dikkat edin. YouTube arama geçmişinizi silmek için gereken tek şey bu. Birinin YouTube hesabınızı gözetlemesinden endişeleniyorsanız, bir adım daha ileri gidebilir ve YouTube geçmişinizi silebilirsiniz.

YouTube Arama Geçmişinizi Silmeniz Gerekir Mi?

YouTube arama geçmişinizi silmek isteyip istemediğinize yalnızca siz karar verebilirsiniz. Gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, arama geçmişinizi düzenli olarak silmek iyi bir fikir olabilir. Ancak, arama geçmişiniz olmadan YouTube’un daha az kişiselleştirildiğini fark ederseniz, onu etrafta tutmak isteyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz