Youtube Alışveriş Yakında Gerçek Olacak!

0
16
Youtube Alışveriş

Merhaba teknobilimadami ailesi Youtube geçtiğimiz günlerde doğrudan markaların ürün sayfalarına trafik çekmek için reklamın altına göz atılabilir ürün resimleri ekleyerek YouTube alışveriş video reklamlarını daha “alışveriş yapılabilir” hale getirecek yeni bir doğrudan yanıt reklam biçimini duyurdu. Biçimin tanıtımı reklamverenlerin, tüketicilerin enfeksiyon korkusuyla fiziksel mağazalardan alışveriş yapmasını engelleyen bir salgının ortasında tüketicilerin e-ticaret alışverişine artan ilgisini yakalamanın yeni yollarını bulmaya çalıştığı bir zamanda geldi.

YouTube’da gördüğünüz her oyuncak, eşya ve ürün yakında Amazon veya Trendyol’da değil doğrudan YouTube’da çevrimiçi olarak satışa sunulabilir.

Hal böyle olunca Youtube verilerine dayanarak video izleyen insanların %70’i markanın ürününü gördüğünde satın aldıklarını iddia ettiği göz önüne alındığında platformunun bu ilgi değişikliğine hizmet edebileceğine inanıyor.

Yeni alışveriş biçimini kullanmak için markaların önce Google Merchant Center özet akışlarını video reklamlarıyla senkronize etmeleri gerekecek. Ardından izleyicileri doğrudan markanın kendi web sitesindeki ürün listelemesine gönderen trafik oluşturmak için bir reklamın “Shop Now” butonuna reklamda öne çıkarmak istediği en çok satan ürünlerle görsel olarak genişletebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi Sayısı 1227’ye Ulaştı

Youtube Shop Now

Yeni formatı ilk test edenlerden biri YouTube’da hem tüketicilerin markasına olan sevgisini hem de 2020 İlkbahar kampanyası için giyim satışlarını artırmak için reklam vermek isteyen Aerie idi. YouTube, şirketin YouTube’da hedefli reklamlar yayınladığını ve önceki yıla göre %25 daha yüksek reklam harcamalarından elde edilen gelirin yanı sıra geleneksel reklam karışımlarından dokuz kat daha fazla dönüşüm elde ettiğini söylüyor.

Bu haberle ilgili olarak YouTube, bu türden harekete geçirici mesajları yönlendiren YouTube video reklamlarını tek bir kampanyadan YouTube’un ana sayfa akışına izleme sayfalarına ve Google’ın video iş ortaklarına getirmenin bir yolu olan “Video reklam kampanyaları” nı da duyurdu. Şirket bundan sonra Ne İzlemeli? Feed’i gibi gelecekte kullanıma sunulacak envanterleri de içereceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Acer Chromebook Spin 713 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

YouTube, son aylarda markaların ve özellikle e-ticaret markalarının ihtiyaçlarına daha fazla hizmet etmeye odaklanan tek teknoloji devi değil. Facebook ve Instagram iş profillerini tüketicilerin Facebook’un veya Instagram’ın uygulamasından çıkmadan doğrudan markalardan satın alabilecekleri çevrimiçi vitrinlere dönüştürmek için Mayıs ayında Mağazaları açtı. Snapchat ayrıca bu ay dünya çapındaki e-ticaret perakendecileri için dinamik reklamlarını genişletti ve markaların Snapchat uygulamasında ürün kataloglarına bağlı şablonlar aracılığıyla otomatik ürün reklamlarını kolayca yayınlamasına izin verdi.

Ülkemizde şuan Youtube Alışveriş özelliği olmadığından ne zaman yayınlanacağı merak konusu. Görüş ve önerilerinizi aşağı yorum olarak bırakmayı unutmayın!

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz